Përplasje në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës/ Ministrat e AAK-së dhe Nismës dalin kundër kryeministrit

Mos i humb

Meta dekoron Avni Rustemin me dekoratën më të lartë: Asgjesimi i armikut të brendshëm, akti i lartë patriotik

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot me Dekoratën e Flamurit Kombëtar, më të lartën e Republikës, Heroin e Popullit, Avni Rustemi, pas...

”Hoqëm tatimin e dyfishtë”, Rama: Bizneset e vogla me xhiro deri në 10 milionë lekë të reja s’paguajnë asnjë taksë e TVSH, masë unikale...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga korriku me hyrjen në fuqi të vendimit biznesi i vogël me xhiro deri në 14...

Meta fjalim në OKB: Objektiv anëtarësimi në BE, të vetëdijshëm se na duhet të përmbushim standardet e kërkuara

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një konferencë në debatin e përgjithshëm të sesionit të 75-të në OKB. Mes shumë...

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë...

KOSOVË- Ditën e sotme në Kosovë, Hoti, ka mbajtur mbledhjen e qeverisë. Mediat kosovare kanë raportuar se brenda mbledhjes ka pasur përplasje mes ministrave.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në mbledhjen e Qeverisë gjatë shqyrtimit të Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Rishikuar 2021-2023 (KASh) ka kërkuar që sa më parë të përgatitet draft-buxheti 2021 pasi që afatet ligjore janë më pak se dy muaj. por pas kësaj kanë reaguar ministrat e koalicionit, të AAK-së dhe Nismës duke shprehur edhe vëretjet e tyre.

Ndërkohë zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Tahiri ka thënë se reforma për administratën publike është gjysmake pa miratimin e Ligjit të Pagave, duke shtuar se  kërkuar ndihmë nga Banka Botërore për mbështetjen e këtij Ligji.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...