Përqafime e buzëqeshje sot në KPK, kalon Vettingun edhe gjyqtari i Apelit në Tiranë

Mos i humb

Balluku: 115 kilometra për 75 minuta, lehtëson qarkullimin e brendshëm dhe bashkëpunimin rajonal

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka prezantuar sot projektin e segmentit Milot- Fier i cili është 115 kilometra dhe tashmë është hapur...

Fatjona Dhimitri: Rama se nuhat dot aromën e së vërtetës

Deputetja e opozitës, Fatjona Dhimitri e ka nisur fjalën e saj me një kritikë drejtuar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, ndërsa i...

Covid, në Turqi regjistrohen 18 viktima dhe 1374 raste të reja infeksioni

Në Turqi në 24 orët e fundit u regjistruan 18 viktima nga infeksioni i koronavirusit. Autoritetet raportuan gjtihashtu se...

Maqedonia Veriore ka regjistruar 4 të vdekur dhe 123 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore kanë vdekur 4 persona nga Covid-19, ndërsa janë shënuar edhe 120 raste të reja.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ose shkalla e parë e vettingut është kthyer në makthin e gjyqtarëve e prokurorëve që prej më shumë se një viti presin konfirmimin ose jo në detyrë. Por sot dy gjyqtarë kanë marrë lajme të mira. Pas Daniela Shirkës, vettingun e ka kaluar edhe gjyqtari i Apelit të Tiranës Artur Kalaja.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njofton se, pas shqyrtimit të dokumentacionit dhe zhvillimit të seancës dëgjimore më datë 06.11.2019 për subjektin e rivlerësimit, z. Artur Kalaja, bazuar në ligjin nr. 84/2016, sot, më datë 08.11.2019, vendosi konfirmimin në detyrë të subjektit të rivlerësimit, Artur Kalaja, gjyqtar në Gjykatën e Apelit Tiranë.

Pas vendimit, gjyqtari Kalaja është takuar me të afërm të tij dhe duket i lehtësuar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Vendimi i arsyetuar me shkrim nga trupi gjykues i kryesuar nga znj. Pamela Qirko, znj. Alma Faskaj relatore, znj. Firdes Shuli anëtare, do t’u njoftohet subjektit të rivlerësimit, komisionerëve publikë dhe vëzhguesve ndërkombëtarë brenda 30 ditëve.

Ndaj këtij vendimi, mund të ushtrohet ankimim pranë Kolegjit të Posaçëm të Apelimit nga subjekti i rivlerësimit dhe/ose Komisioneri Publik 15 ditë nga data e njoftimit të vendimit të Komisionit. Ankimi depozitohet pranë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....