Përshkallëzohet protesta në SHBA, 4 oficerë policie qëllohen me armë

Mos i humb

Gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në të dhënat për cilësinë e ajrit

Raporti me titull "Të dhëna për Cilësinë e Ajrit të Hapur: Shteti Global i Lojërave nga OpenAQ" me qendër në Washington zbuloi...

Basha pret në takimin ambasadorin e Gjermanisë

Ambasadorët duket se i janë rikthyer takimeve në selinë e PD. Ambasadori gjerman Peter Zingraf ndodhet tashmë në selinë...

FRI KURBAN BAJRAMI 2020

https://youtu.be/-R_vZOfgc98 FRI KURBAN BAJRAMI 2020 Festa e kurban Bajramit po afron andaj të gjithë...

Çavuşoğlu: Nëse BE merr vendime shtesë kundër Turqisë, ne do të përgjigjemi

Në konferencën e përbashkët për media pas takimit në Ankara me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrel, ministri turk i Punëve të...

Përshkallëzohet dhuna në protestat që ka pushtuar qytetet kryesore amerikane për vrasjen e afroamerikanit George Floyd. Në incidentin më të fundit raportohen se 4 oficerë policie janë qëlluar me armë zjarri gjatë një proteste që u mbajt në qytetin e St.Louis.

Sipas departamentit të policisë së këtij qytetit, 4 oficerët e plagosur janë dërguar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ende nuk dihen rrethanat e kësaj ngjarje, ndërkohë që policia ka nisur një hetim për gjetjen e autorëve.

Vdekja e afroamerikanit Goerge Floyd ka shkaktuar një zemërim mbarëkombëtar në SHBA për dhunën e ushtruar nga policia. 46 vjeçari humbi jetën gjatë arrestimit nga policia e Minneapolis pasi kishte përdorur një kartëmonedhe false 20 dollarësh në një dyqan.

Autopsia private për vdekjen e tij tregoi se Floyd kishte humbur jetën si pasojë e asfiksisë. Ndërsa një tjetër incident u shënua në Buffalo, ku dy oficerë policie u goditën nga një makinë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kush janë 4 të dënuarit në Tiranë e Kavajë që duhet të deklarojnë burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shënjestruar katër personazhe të botës së krimit në Tiranë e Kavajë, të dënuar për trafikimm lëndësh narkotike...

Tabaku: Oligarkët e PPP-ve përfituesit kryesorë të garancisë sovrane. Braktisen turizmi e fasoneritë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një deklarate nga selia blu thotë se kryeministri Rama i ka braktisur qytetarët dhe ka...

KLP mblidhet on line, emërohet unanimisht si prokurore në SPAK, Manjola Kajana

Në kushtet e distancimit social, si rezultat i pandemisë COVID19, është mbajtur gjatë paradites së sotme përmes platformës on-line, mbledhja e 63-të...

Basha me tone të ashpra: Rama po provon çdo lojë të pistë politike për të fshehur dështimin e tmerrshëm ndaj Covid!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon sulmet e ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa thekson se ai po provon çdo lojë të...

Hashim Thaçi sot merret në pyetje nga Prokuroria Speciale në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë për aktakuzën e ngritur për krime lufte. Ai...