Përzierja e uthullës së mollës me limon e lëng manaferrë, trajton këto sëmundje

102
0

Uthulla e mollës është një nga përbërësit më të shëndetshëm në planet.

Me të mund të trajtoni sinusët, humbjen e peshë, të neutralizoni aromat e këqija dhe të pastroni shtëpinë.

Megjithatë, ju nuk e dini të mirat që sjell pija me uthull molle, limon dhe lëng manaferrash.

Ky kombinim jo vetëm që do t’ju lejojë të shijoni vetitë terapuetike të uthullës së mollës, por do të bëjë atë aq të shijshme sa do të filloni ta konsumoni çdo ditë.

Për më tepër lexoni të mirat që sjell kjo pije:

Ndihmon në humbjen e peshës

Përmison shëndetin imunitar

Përmison sistemin e tretjes

Stabilizon nivelin e sheqerit në gjak

Ndihmon në zvogëlimin e kolesterolit

Redukton yndyrën në trup

Zvogëlon presionin e gjakut

Përmison energjinë

Liron dhimbjet e muskujve gjatë natës

Ndihmon në largimin e toksinave

Parandalon kancerin

Trajton dhumbjet e fytit

Pastron sinuset

Përmison funksionimin e zorrëve

Largon urthin

Përgatitja e pijes:

1 lugë gjelle uthull molle

2 lugë gjelle manaferra

1 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë e mesme mjaltë

Ujë

Akull

Vendosni manaferrat në një filxhan dhe shtoni mjaltë. Më pas shtoni uthullën e mollës dhe lëngun e limonit. Vendosni akull dhe shtoni ujë deri sa të mbushet ena. Përzieni mirë para se ta konsumoni./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here