Ballina Shëndetësi Pija që largon dhimbjen e barkut

Pija që largon dhimbjen e barkut

58
0

 

Përbërësit e kësaj pijeje eliminojë toksinat nga trupi juaj, duke përmirësuar kështu shëndetin e përgjithshëm.

Përbërësit:

1 lugë çaji mjaltë, 1 filxhan lëng qitro, 2 lugë çaji uthull molle

Përgatitja:

Vendosini përbërësit në një shtrydhëse të posaçme deri sa të keni një përzierje homogjene. Pini një gotë nga kjo përzierje para se të hani drekë ose darkë, për një javë rresht.

Përzierja funksionon më së miri falë përbërësve dhe vlerave ushqyese të tyre. Qitro është një frut me pak kalori dhe përmban rreth 2 gram fibra.

Sipas studimeve, ngrënia e një gjysme qitro në ditë mund të përshpejtojë procesin e djegies së yndyrës dhe ju ndihmon të humbni peshë shpejt./a.k/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here