Piqeni pomfritin fare pa vaj: Shumë më të shijshëm, shumë më të shëndetshëm!

Mos i humb

Itali, rritet në 5 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali është rritur në pesë, njoftuan sot mediat lokale, (AA). Sipas agjencisë...

Një ushtar azerbajxhanas martirizohet nga sulmi me mortajë nga Armenia

Një ushtar azerbajxhanas u martirizua në një sulm me mortajë nga forcat armene të cilët shënjestruan një fshat kufitar të provincës Qazakh,...

Vuçiç: Serbia para ultimatumit

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq pohon se këtë vit Serbia do të përballet me një ultimatum për çështjen e Kosovës. „E sigurt...

Testohen 13 raste, zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë: Asnjë rast i konfirmuar me koronavirusin në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar...

Pomfriti mund të jetë i shëndetshëm edhe shumë më i shijshëm mirëpo vetëm nëse e gatuani në këtë mënyrë specifike.

Në të vërtetë, e gjitha që ju nevojitet janë: patatja e prerë në formë shkopthash katërkëndëshe dhe t’i qitni: kripë, piper, qepë, majdanoz pluhur, zhumbricë apo rozmarinë, transmeton Telegrafi.

Përgatitja:

Pataten pastrojeni dhe priteni në formë shkopthi, pastaj qitni erëza bimësh sipër sipas dëshirës. Përzieni të gjitha mirë, pastaj radhisni në letër për pjekje.

Piqni në furrë të ngrohur në 200 gradë, rreth njëzet minuta. Pastaj do të keni pomfrit kërcëllues dhe të butë pa përdorur fare vajin.

Këshillë shtesë:

Nëse dëshironi variantin më të përsosur, patates së prerë shtoni një të bardhë të vezës dhe pastaj qitni erëzat.

Ky variant është edhe më i shijshëm i pjekjes së pomfritit pa vaj. Të bardhët e vezës do ta forcojnë edhe më erëzat në patate.

/Telegrafi/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...