Plagosja me armë gjahu në Burrel, arrestohet autori i dyshuar

Mos i humb

Dhjetëra të vdekur në protestat kundër Ligjit për shtetësinë në Indi

Të paktën 35 civilë humbën jetën që nga 23 shkurti si pasojë e protestave që vazhdojnë në mbarë Indinë kundër Ligjit për...

Durrës/ Moti i keq, vonesa në nisjen e trageteve

Dy tragetet e linjës Durrës – Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës...

Maliq/ Po transportonin 8 shtetas të huaj, 4 persona në pranga dhe 1 në kërkim

4 shtetas kanë rënë në pranga në Maliq dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi u kapën duke transportuar 8 shtetas...

Helmohen 7 nxënës të një gjimnazi në Fier. Çohen me urgjencë në spital

Një reaksion kimik ka shkaktuar panik tek nxënësit e një shkolle në Fier, ku për pasojë disa prej tyre janë helmuar. Ngjarja...

Një shtetas rreth 60 vjeç është plagosur mbrëmjen e djeshme me armë zjarri, në fshatin Baz të Burrelit. Shtetasi me iniciale A.Gj., u qëllua me armë gjahu rreth orës 22:10 dhe policia ka bërë të mundur arrestimin e personit të dyshuar si autor të plagosjes.

F.Gj., 35 vjeç, dyshohet se ka plagosur për motive të dobëta 60 vjeçarin dhe më pas është larguar nga vendngjarja. Pas nisjes së kërkimeve nga policia është bërë i mundur ndalimi dhe arrestimi i tij.

I plagosuri ndodhet në Spitalin e Traumës në kryeqytet, jashtë rrezikut për jetën.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...