Policia franceze zhvendos migrantët në strehimore të përkohshme

Mos i humb

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një...

Presidenti Bolsonaro heq ligjin që detyron mbajtjen e maskës, teksa Brazili regjistron mbi 1.5 milion infeksione Covid

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro, cili e konsideron koronavirusin asgjë më shumë se një "grip normal", ka hequr ligjin për përdorimin e...

Australia mbyll kufijtë e saj për herë të parë në 100 vjet

Duke filluar nga dita e martë, shteti i Victoria-s në Australi do të izolohet dhe do të mbyllë kufijtë edhe me Uellsin...

Vaji i peshkut për shëndetin e fëmijëve

Fëmijëria është një nga periudhat më kritike në jetën e njeriut. Pikërisht në këtë kohë, ushqyerja luan një rol thelbësor për shëndetin...

Rreth 1.600 migrantë të parregullt, që jetojnë jashtë kryeqytetit francez Paris, u transferuan në salla sportive nga një operacion të policisë franceze.

Mediat lokale raportojnë se migrantët që strehohen përkrah rrugëve dhe nën ura në lagjen Chapelle dhe komunën Saint-Denis u evakuuan në një operacion policor.

Shefi i policisë në Paris, Didier Lallament, tha se ata nuk do të lejojnë formimin e një kampi të ri në zonë.

Dje, ministri francez i Punëve të Brendshme, Christophe Castaner, tha se migrantët e parregullt që jetojnë në kampe të improvizuara në lindje të Parisit do të evakuohen deri në fund të vitit.

Castaner po ashtu tha se vendi do të krijojë tre qendra të reja të ndalimit për migrantët e parregullt dhe do të përmirësojë kërkesën e nivelit gjuhësor për nënshtetësi.

Administrata franceze shpesh kritikohet për keqtrajtim të migrantëve të parregullt, zhvendosjen e tyre në strehimore të përkohshme për një periudhë të caktuar dhe për largimin e tyre përsëri.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....