Porsche nis prodhimin e makinave elektrike, 30.000 porosi tashmë të mbërritura

Mos i humb

Samiti i Londrës i bën bashkë Kurtin e Bërnabiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Samitin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Londër.

Vihet në shërbim tarraca e vëzhgimit mbi “kanionin e dytë më të thellë në botë”

Në rajonin Pınarbaşı të qytetit Kastamonu të Turqisë, është vënë në shërbim tarraca e vëzhgimit "Muratbaşı" e ndërtuar mbi kanionin Valla i...

Një 45- vjeçari nga Skrapari vdiq dje nga AH1N1

45- vjeçari Vjetor Alushi nga Skrapari i cili u diagnostifikua me gripin AH1N1 dhe vdiq në Sanatorium në Tiranë kishte probleme prej...

Konfirmohet rasti i parë i koronavirusit në Brazil

Në Brazil është konfirmuar rasti i parë i infektimit me llojin e ri të koronavoirusit (AA). Ministria e Shëndetësisë...

Prodhuesi me qendër në Stuttgart nuk humb shumë kohë pasi zbuloi modelin e tij të parë elektrik, Taycan.

Porsche mund të vonohet pak me makinën e tij të parë elektrike, por ai synon të kompensojë kohën e humbur. Prodhimi serial i Taycan fillon vetëm disa ditë pas premierës botërore të kësaj makine.

Të hënën, më 9 shtator, kopjet e para të automjetit do të dalin nga korsitë e fabrikës, të cilat së shpejti do të arrijnë në disa prej 30.000 klientëve të mundshëm që kanë rezervuar tashmë makinën e tyre.

Është interesante se ata të gjithë rezervuan automjetet para premierës zyrtare në të cilën u zbulua për publikun modeli përfundimtar i Taycan.

Porsche ka investuar shumë para në modernizimin e fabrikës në Cufenhauzen, e cila do të mbledhë këtë makinë.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...