Presidenti Erdogan takon homologun e tij hungarez në Budapest

Mos i humb

OFL sot në Tiranë e Kavajë

OFL pas ndalesës në Kukës është rikthyer në qarkun e Tiranës ku i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 3 të dënuarve...

SHBA:Shqiptarët dhe italianet me shkopinj në duar mbrojnë bizneset e tyre: Mos hyni në këtë lagje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga protesta dhe trazira pasi një afro-amerikan me emrin George Floyd humbi jetën në duart...

Këpucari Rumun krijon këpucët anti-Covid

Distancimi social ka qenë një ndër rregullat kryesore që është kërkuar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën për të parandaluar përhapjen e...

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me Covid-19 dhe 4 të shëruar në 24 orët e fundit.

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE KATËR TË SHËRUAR! Sot më 02 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Hungari, është pritur në një takim në kryeqytetin Budapest nga homologu i tij, Janos Ader.

Presidenti Erdogan, i cili qëndron në Hungari për të marrë pjesë në takimin e katërt të Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik të Nivelit të Lartë Turqi-Hungari, takoi presidentin Ader në pallatin Sandor.

Presidenti turk do të bashkë-kryesojë takimin me kryeministrin hungarez, Viktor Orban.

Në kuadër të takimit, Turqia dhe Hungaria do të nënshkruajnë disa marrëveshje për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit dypalësh.

Sot më vonë, Erdogan po ashtu në Budapest do të vizitojë varrin e dervishit osman të shekullit të 16-të, Gül Baba, si dhe ekspozitën e miniaturave të Harkut Turk të Epokës Osmane.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...