Presidenti i Çekisë, Zeman, fillon vizitën në Serbi

25
0

Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman, është pritur në Beograd me intonimin e himnit dhe nderimet më të larta shtetërore.

Zeman para Pallatit “Serbia” u prit nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ndërsa më pas vijoi takimi i dy presidentëve.

Sipas planit të vizitës së presidentit çek, sot do të nënshkruhen disa marrëveshje, ndërsa më pas Zeman dhe Vuçiç do t’u adresohen mediave.

Më pas do të mbahet edhe forumi afarist serbo-çek, ndërkohë Zeman gjatë ditës do të takohet edhe me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiç.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here