Presidenti i Çekisë, Zeman, fillon vizitën në Serbi

Mos i humb

SHBA reagon kundër sulmeve të regjimit të Asadit

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, e ka cilësuar të "paturpshëm" rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Halepit nga regjimi...

Hakerat shfrytëzojnë frikën! Vjedhin të dhënat tuaja duke përdorur koronavirusin

Pas situatës me koronavirusin, ditët e fundit ka nisur të qarkullojë një Email, i cili mban logon e Organizatës Botërore të Shëndetësisë,...

Naftëtarët dhe grevistët e rafinerisë në Ballsh tentojnë të bllokojnë uzinën, lënë afat 24 orë

Naftëtarët dhe grevistët e Rafinerisë së Ballshit mëngjesin e sotëm të mbledhur së bashku kanë tentuar që të futen në mjediset e...

Të gjitha kontinentet të prekura nga koronavirusi, Amerika Latine konfirmon rastin e parë në Brazil

Tashmë koronavirusi ka shkuar në të gjithë cepat e botës teksa dhe Amerika Latine, kontinenti i vetëm i paprekur nga koronavirusi shpalli...

Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman, është pritur në Beograd me intonimin e himnit dhe nderimet më të larta shtetërore.

Zeman para Pallatit “Serbia” u prit nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ndërsa më pas vijoi takimi i dy presidentëve.

Sipas planit të vizitës së presidentit çek, sot do të nënshkruhen disa marrëveshje, ndërsa më pas Zeman dhe Vuçiç do t’u adresohen mediave.

Më pas do të mbahet edhe forumi afarist serbo-çek, ndërkohë Zeman gjatë ditës do të takohet edhe me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabiç.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...