Presidenti jemenas vizitë në SHBA për kontrolle mjekësore

Mos i humb

Jeni prekur nga pandemia? Rama prezanton programin e nxitjes së punësimit dhe premton: Paga minimale do bëhet 30 mijë lekë. Taksa progresive

Kryeministri i vendit, Edi Rama prezantoi sot planin e nxitjes së punësimit në mbështetje të atyre që kanë mbetur të papunë gjatë...

Çfarë është dhe si ta kuptoni sindromën Asperger

Sindroma Asperger (AS) është një nga një grupet e çrregullimeve neurologjike të njohura si çrregullime të spektrit të autizmit (ASD)

“Hapini listat 100%”, apeli i fortë i Metës: Mjaft e degraduat Kuvendin, edhe një asamble kooperative ka qenë dikur shumë më e përgjegjshme

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të vendosin për hapjen e listave 100% për zgjedhjet e 25 prillit.

Kryediplomati i Mbretërisë së Bashkuar intervistohet nga Këshilli Atlantik

Sekretari i Jashtëm britanik, Dominic Raab, është intervistuar nga Këshilli Atlantik ku ai u mor në pyetje në lidhje me Brexit-in, projektligjin...

Presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi, sot do të largohet nga Rijadi për në SHBA për të bërë kontrolle mjekësore në Cleveland, njoftoi një zyrtar i lartë i qeverisë.

“Hadi është mirë me shëndet”, tha burimi, i cili foli për AA në kushte anonimiteti sepse nuk ishte i autorizuar të fliste me median.

Ai tha se udhëheqësi jemenas, i cili i ishte nënshtruar një operacioni në zemër në muajin maj, kishte planifikuar të vizitojë SHBA-të disa muaj më parë, por udhëtimi u shty për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

Hadi ka bërë disa udhëtime në SHBA për ekzaminime mjekësore për shkak të gjendjes së tij në zemër.

Jemeni është përfshirë nga dhuna dhe paqëndrueshmëria që nga viti 2014, kur rebelët Houthi morën pjesën më të madhe të vendit, përfshirë kryeqytetin Sanaa. Një koalicion i udhëhequr nga sauditët që ka për qëllim rikthimin e qeverisë jemenase ka përkeqësuar situatën, duke shkaktuar një nga krizat më të këqija humanitare të bëra nga njeriu, pasi miliona persona janë në prag të urisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Jam dakord me Ilir Metën”, reagon Rama: Sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën si Vjosën kur ishte zv.shef i qeverisë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir meta për Lumin Vjosë, ku ky i fundit theksoi se e ardhmja...

Kosovë / Dështon për herë të tretë votimi i projektligjit për rimëkëmbje ekonomike Covid-19

Kuvendi i Kosovës ka dështuar për herë të tretë të votojë në lexim të parë Projketligjin për Rimëkëmbje ekonomike Covid-19.

I zhgënjyer nga shteti, qytetari nga Shijaku detyrohet të kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, 8 muaj as përkrahje, as ndihmë,...

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta...

Vetëm 30 dollarë për një natë, shtëpia e ‘Princit të Bel Air’ jepet me qira!

Seria “Princi i Bel-Air”-it që edhe shënoi fillimin e karrierës së Uill Smith në televizion, feston 30 vjetorin. Dhe...

Më shumë se 30 të vdekur nga zjarret në Kaliforni/ Shkencëtarët: Ngrohja globale pati ndikim të lartë

Zjarret masive të rëna në Kaliforni nga ngritur shumë shqetësime në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.