Prezantohen si policë, i marrin para menaxheres së një spitali në Prishtinë

Mos i humb

Kosovë : Qeveria e konsideron të panevojshëm Projektligjin për Pandeminë, të iniciuar nga Vjosa Osmani

Kabineti Qeveritar e ka e ka cilësuar si të panevojshëm hartimin e ligjit për menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë, inicimin e së...

Oficerët e policisë nën akuzë për korrupsionm ja si ndërtuan një skemë korrupsioni

Ardian B. është pronar i një dyqani të vogël në qytetin e Korçës, prej nga shet niseshte dhe pana për pastiçeritë si...

Manastirliu: Po përgatitemi për më të keqen, rrisim kapacitetet

“Kemi rritur në mbi 90 mijë teste në dizpocion të Insitutit të Shëndetit Publik për identifikimin e rasteve të reja me Covid19...

Dueli presidencial i Polonisë, Brukseli ndjek me vëmendje procesin zgjedhor

Fati i zgjedhjeve presidenciale të Polonisë mbetet i paqartë pasi sondazhet para rundit final të së dielës nuk nxjerrin ndonjë fitues të...

Menaxherja e një spitali, ka raportuar se në banesën e saj kanë shkuar dy të panjohur dhe janë prezantuar si policë, të njëjtit kanë kërkuar t’i kontrollojnë çantën e saj, ku kanë gjetur një shumë parash dhe ia kanë marrë.

Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 17:55 në rrugën “Muharrem Fejza”, në Prishtinë.

Tutje në raport, shkruan se është njoftuar prokurori i cili ka cilësuar rastin si më lartë dhe të cilin policia është duke e hetuar.

“Ankuesja femër kosovare menaxhere në një spital, ka raportuar se në banesën e saj kanë shkuar dy të pa njohur dhe janë prezantuar si policë. Sipas ankueses, të njëjtit kanë kërkuar t’i kontrollojnë çantën e saj. Në çante kishte një shumë parash të cilat të dyshuarit ia kanë marrë. Është njoftuar prokurori i cili ka cilësuar rastin si me lartë dhe të cilin policia është duke u hetuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Mjekuan autorin e vrasjes së dyfishtë në Laç, lirohen nga qelia dy mjekët

Gjykata e Apelit Tiranë, ka liruar nga qelia dy mjekët Viktor Marku dhe Besim Lama. Trupa gjykuese e Apelit...

Kina njofton sanksione hakmarrëse për zyrtarët amerikanë mbi të drejtat e ujgurëve

Në një veprim hakmarrës, Kina njoftoi sanksione ndaj ligjvënësve amerikanë dhe një të dërguari për çështjen e të drejtave të ujgurëve në...

Greqia rrit masat e kontrolleve shëndetësore në pikat kufitare, kryhen 1011 teste për Covid-19 në Kakavijë

Greqia ka nisur marrjen e masave të reja për të shmangur përhapjen e Covid-19. Duke parë rritjen e rasteve...

Mbi 13 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 13 milionë. Gjithsej...

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4...