Prodhimi i iPhone 12 do të fillojë në korrik

Mos i humb

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Durrës : Arrestohen 7 persona 5 prej tyre ishin në kërkim kombëtar.

Shtatë persona janë arrestuar së fundmi në Durrësi ndër të cilët 5 prej tyre ishin në kërkim kombëtar. Arrestimet...

Hajdari i drejtohet Ramës : Nëse zgjedh pakicën, je i humbur

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit mbrojti fort idenë e listave të hapura, si një mundësi për zgjedhje të...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Prodhimi i vëllimit të modeleve të ardhshme të Apple “iPhone 12” me 6.1 inç do të fillojë në muajt korrik-gusht përpara pjesës tjetër të telefonave të linjës së kompanisë këtë vit, thuhet sipas një raporti të ri të DigiTimes.

Apple është thënë se po lanson katër modele të reja të iPhone këtë vit, në afatin e zakonshëm të shtatorit ose tetorit, megjithëse kufizimet e furnizimit dhe vonesat në prodhim mund të shkaktojnë një datë të shtyer të lansimit të iPhone në krahasim me vitet e kaluara.

Raporti i sotëm na kujton raportin e analistit të ekraneve të pajisjeve mobile Ross Young muajin e kaluar i cili kishte detajuar rezolucionet dhe veçoritë e formacionit të ardhshëm të ekraneve All-OLED në iPhone-ët e rinj të Apple.

Ky raport gjithashtu pohoi se prodhimi i paneleve në komponentët për iPhone-et e reja 2020 do të fillojë në fund të korrikut, megjithëse nuk tha asgjë për modele specifike që hyjnë në prodhim në këtë periudhë kohore.

Artikulli i mëparshëmKanella më efekive kundër dhimbjeve
Artikulli i rradhësSallatë ruse
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).