Propozim unik nga Italia: Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë mjekëve

Mos i humb

Konfirmohen 23 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit

Vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se...

Yuri Kim : Përpjekje për konensus për zgjedhoren

Konsensusi në Reformën Zgjedhore ende duket larg teksa tashmë është situate post- afat. Palët shkelën afatin e 31 majit...

Brazili shënon 623 vdekje të reja ndërsa Meksika 237 nga Covid-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në Brazil, me 623 vdekjet e reja numri i viktimave ka arritur në 29.937 ndërsa...

Vasili: Propozimet e opozitës së bashkuar janë bërë 83 ditë më parë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me mos arritjen e një marrëveshje të...

Të anulohet kampionati dhe titulli ti dorëzohet Sergio Mattarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve

Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali.

Të vlerësohet sforco e mjekëve dhe të gjithë personave që në këtë periudhë po luftojnë me koronavirus, një propozim që në dukje nuk do të sillte asnjë pakënaqësi.

Voljboll

Kjo është ideja e një prej presidentëve të klubeve që militojnë në Serie A1 në volejbollin e femrave.

Ky propozim do të hidhet në diskutim më 31 mars ku 11 klubet do të mblidhen për të diskutuar se çfarë do të bëjnë në të ardhmen.

Ideja e tyre deri në këto momente, ku situata nuk po përmirësohet, është ti japin fund sezonit të rregullt.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Austri : 40 milionë euro investim për zgjerimin e infrastrukturës së biçikletave

Ministrja e Mbrojtjen së Klimës në Austri, Leonore Gewessler, ka bërë të ditur se është duke investuar 40 milionë euro në zgjerimin...

Avokati nuk paraqitet, shtyhet për në 10 qershor seanca e Kajmakut

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në 10 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i...

Mbretëria e Bashkuar pret Samitin Global të Vaksinave: Askush nuk mund ta prodhojë atë i vetëm

Sot në Londër është mbledhur Samiti global i vaksinave i organizuar nga Gavi, aleanca globale për vaksinat dhe nga qeveria britanike.

Meta nxjerr dekretin, kush është emri i propozuar

Arben Shehu është emri i zgjedhur nga Meta që i propozohet Kuvendit të Shqipërisë për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...

Lleshaj për përplasjen tek Teatri Kombëtar: Ligji parashikon deri në përdorimin e armëve…policia qëndroi tek shtrëngimi fizik

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ditën e sotme në foltoren e Kuvendit i është përgjigjur interesit të deputetëve të opozitës për sa...