Protesta para Parlamentit të Serbisë për shkak të orës policore

Mos i humb

Ekspertët: Nëse do mbaheshin maskat, shpëtonin mbi 66 mijë jetë

SHBA vijon të ketë numrin më të lartë në botë të të infektuarve dhe atyre që kanë humbur jetën si pasojë e...

Dalin pamjet e aksionit të policisë për kapjen e vrasësve në Elbasan, momenti kur RENEA kërkon thikën në lumë

Policia e Shtetit ka publikuar pamje nga operacioni “Shkumbini”, ku u arrestuan autorët e dyshuar të vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis...

​Bie numri i rasteve me kancer në Kosovë, shkak pandemia

Në shtatë mujorin e parë të këtij viti kishte një ulje për rreth 15 përqind të rasteve të reja me kancer në...

Avokati i Shullazit ankimon vendimin: Punon në burg dhe ka sjellje të mirë!

“Kokat” e krimit kanë nisur të refuzojë izolimin në qelitë e burgut të sigurisë së lartë “41 bis”. Të parët që e...

Ata protestues të cilët për një moment u futën në godinën e Parlamentit, u nxorrën jashtë nga forcat policore.

Xhandarmëria vendosi një kordon në shkallët para hyrjes në ndërtesën e Parlamentit, duke përdorur edhe gaz lotësjellës.

Mijëra njerëz u mblodhën para Parlamentit të Serbisë, në zonën midis Sheshit “Nikolla Pashiç” dhe ndërtesës kryesore të postës. Trafiku në atë pjesë është ndalur, ndërsa në mesin e protestuesve ishin edhe disa liderë të opozitës.

Policia nxorri jashtë ndërtesës të Parlamentit një grup të protestuesve të cilët rreth orës 22:00 u futën në objekt, kur edhe ndodhi përleshje fizike mes policisë dhe protestuesve.

Protestuesit brohorisnin “tradhëti, hajdutë, dorëheqje”, ndërsa kënduan këngë për Kosovën dhe ofenduan presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Protestuesit gjithashtu u bënin thirrje pjesëtarëve të policisë që të lëshojnë pajisjet e tyre.

Më herët, presidenti Vuçiç njoftoi zbatimin e orët policore nga e premtja në ora 6 pasdite deri të hënën në ora 5 të mëngjesit, për shkak të situatës së rëndë epidemiologjike në vend të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nëntë ditë izolim për shkak të COVID-19, këshilltari tregon për gjendjen e Kryeministrit Hoti: Pak kollë e lodhje

Prej nëntë ditësh, Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjendet në izolim, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit,...

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...

Veliaj fiton betejën me covid-19, publikon foton me djalin: Sot më i fortë se kurrë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për t’u rikthyer në krye...