Protetestë në Romë kundër degradimit urban: na mbytën gropat dhe plehrat

Mos i humb

Zyrtare/ Italia tani ka më shumë raste të koronavirusit se Kina

Numri i rasteve me koronavirus në Itali ka arritur në 86,498, sipas një raporti nga studiuesit në Universitetin Johns Hopkins. Kjo e...

Policia dha dje vetëm 75 gjoba në trafik, në situatë normale i shqiptonte deri në 1 mijë e 500

Kufizimi i lëvizjes si masë kundër koronavirusit ka ulur drastikisht numrin e aksidenteve në Kosovë. Gjatë 24 orëve të...

TE JETOSH PA BRENGA

https://youtu.be/MDWi2zzzE7M Jeta është një dhuratë e madhe, njeriu në të nuk lihet krejtësisht pa brenga, pikëllime...

Numri i rasteve me COVID-19 në gjithë botën shkon në mbi 700 mijë

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 700 mijë, (AA). Gjithsej...

Me mijra qytetarë të Romës marshuan rrugëve të kryeqytetit italiane duke protestuar për gjendjen e rëndë të infrastrukturës, mjedisit dhe standarteve të ulëta urbane. Ata pretendonin se qyteti po mbytet nga plehrat, gropat në rrugë dhe kaosi.

Në protestë u sulmua kryetaren Virginia Raggi të Lëvizjes 5 Yje, duke e akuzuar për paaftësi në menaxhim.

“Raggi, një gropë do të gëlltisë dhe ju”, lexohej në një banderolë.

Gjashtë gra ishin ato që iniciuan protestën mbi gjendjen e qytetit me 3 milionë banorë. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Frikë në burgun e Rrogozhinës, juristi dyshohet me COVID 19, drejtori: Jam edhe unë në karantinë

Juristi i burgut të Rrogozhinës dyshohet të jetë prekur nga COVID 19. Lajmi ka qarkulluar në rrjetet sociale dhe media, por drejtori...

Rusi, rastet me COVID-19 rriten në mbi 4,000

Rusia sot raportoi 601 raste të reja të koronavirusit të ri(COVID-19) dhe katër vdekje. Numri i përgjithshëm i rasteve...

“Ekonomia e Kosovës do të shënojë rënie prej 2 deri në 4 për qind për shkak të COVID-19”

Prishtinë Banka Qendrore e Kosovës (BQK) konsideron se pandemia e koronavirusit (COVID-19) e përhapur edhe në Kosovë do...

Iran, rritet në 3.294 numri i vdekjeve nga COVID-19

Irani ka raportuar 134 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 3.294 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Stafi i Spitalit të Traumës dhuron gjak për pacientët që kanë nevojë

Stafi i Spitalit Universitar të Traumës, në këtë kohë të vështirë për vendin, shkaktuar nga pandemia Covid-19, është bërë pjesë e nje...