Pushohet nga puna infermjerja e Stephen Hawking, nuk u kujdes mirë për të!

Mos i humb

Basha sot do të takojë Yuri Kim

Kreu i PD, Lulzim Basha do të takohet sot me ambasadoren amerikane në vendin tonë Yuri Kim. Mësohet se...

Mali i Zi hap kufijtë nga 1 qershori

Në përputhje me vlerësimin e duhur, Mali i Zi do të hapë kufijtë e tij me vendet që plotësojnë kriteret e Institutit...

LVV-ja merr lejen e policisë për tubimin e nesërm

Policia e Kosovës njofton se ka pranuar kërkesë nga Lëvizja Vetëvendosje për tubimin e nesërm në sheshet e...

Vetëvendosje paralajmëron revoltë

Revoltë ka paralajmëruar Lëvizja Vetëvendosje (LVV) menjëherë pas publikimit të verdiktit të Gjykatës Kushtetuese, nëpërmjet të cilit i hapet rrugë zgjedhjes së...

Infermierja që u kujdes për Profesorin Stephen Hawking, është akuzuar për dështime lidhur me kujdesin e tij dhe sjellje të keqe financiare.

Patricia Dowdy, 61 vjeçare, e cila punoi për shkencëtarin e njohur për 15 vjet, ishte suspenduar për një periudhë të përkohshme në vitin 2018 – gjë që u bë e ditur gjatë vikendit.

Këshilli për Infermierinë dhe Mamitë (NMC) tani ka gjetur se ajo nuk ka “ofruar standardet e pritshme të kujdesit të mirë dhe profesional dhe që Profesor Hawking meritonte”.

Dowdy i tha The Mail të dielën se ajo ishte e mërzitur dhe nuk donte të komentonte.

NMC vendosi të heqë Dowdy-n nga Ipswich, nga regjistri i infermiereve të kujdesit për të moshuar pas një seance private që u mbajt në Londër.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusia kundërshton vendimin e SHBA për t’u tërhequr nga OBSH

Maria Zakharova tha për agjencinë e lajmeve TASS se bota duhet të konsolidojë përpjekjet e saj për të luftuar pandeminë COVID-19.

SHBA, vazhdojnë protestat për të katërtën ditë për vdekjen e Floyd

Që nga e hëna kur Geroge Floyd vdiq pasi oficeri Derek Chauvin e shtriu për toke dhe ia vuri gjurin në qafë...

Fetahu: Me dinjitet do të luaj rolin e bartësit të paqes dhe unitetit

Ushtruesi i detyrës Reis-ul-Ulema, Fetahu, vizitoi selinë e BFI-së në Shkup dhe mbajti konferencën e tij të parë për shtyp që nga...

Meksikë, 371 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Meksika konfirmoi 371 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 9.415 numrin e përgjithshëm të viktimave

Ambasada amerikane: Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj

Reformat e suksesshme në drejtësi mbështeten te gjyqtarët e rinj, shprehet Ambasada e SHBA-së në Shqipëri. Ambasada amerikane thotë...