Që nesër acari pushton vendin, temperaturat në minus 11 gradë dhe stuhi. Ja sa zgjat i ftohti

Mos i humb

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

Iran, rritet në 2.757 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 117 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.757 numrin e...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

Ere e forte ne forme stuhie dhe temperatura te uleta do te pushtojne vendin tone.

Meteoalb ben me dije se qe prej dites se neserme, pra dites se pare te javes vendi do te perfshihet nga i ftohti i acarte. Nderkohe qe temperaturat do te shenojne -11 grade C ne rang vendi.

Sipas Meteoalb, ky i ftohte mbetet deri te merkuren, dite kur do te nise edhe rritja graduale e temperaturave.

Parashikimi sipas Meteoalb

Stuhi te forta ere me shpejtesi mbi 80 km\h ne zonat bregdetare si Edhe dallgezim te larte deri ne 7-8 balle ne det. Reshje debore ne te gjithe zonen Malone. Qe nga neser I ftohi acarte mberrin ne vend temperatura -11 grade C ne rang vendi. Ky I ftohte mbetet deri te merkuren Kur nis rritja graduale e temperaturave.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...

Ambasada e SHBA mesazh të rëndësishëm për viktimat e krimit

Ambasada e SHBA në Tiranë flet sërish për Reformën në Drejtësi, teksa ndalet te viktimat e krimit. Në një...