Qervish me Pulë e Arra

Mos i humb

Izraeli zbaton politikë të re në Afrikë përmes Emirateve të Bashkuara Arabe

Osman Kagan Yucel - Autori i shkrimit është studiues në Qendrën Kërkimore të Afrikës (AFAM) dhe zëvendës koordinator në Qendrën e Koordinimit dhe...

“Edhe nëse zgjidhet president nga demokratët në SHBA, nuk mund ta ndalë planin Trump”

Kryeministri izraelit Benjamin Netnayahu, ka mbrojtur idenë e tij se i ashtëquajturi plani për Lindjen e Mesme do të zbatohet edhe sikur...

Nigeria në vendin e 174 mes 180 shteteve në radhitjen për mirëqenien e fëmijëve

Shteti i Afrikës Perëndimore, Nigeria, u rendit e 174-ta në mesin e 180 shteteve në renditjen e mirëqenies së fëmijëve, njoftuan nga...

Pse qepët janë një super ushqim/ Njihuni me vlerat e shëndetshme për organizmin

Ushqimet natyrale dhe të shëndetshme janë të jashtëzakonshme për trupin e njeriut. Mund të ndikojnë shëndetin afatgjatë dhe atë afatshkurtër në mijëra...
Është një nga gatimet më të hershme tradicionale, i përgatitur në mënyrë fantastike nga mjeshtëria e duarve të nënave dhe gjysheve shqiptare.

Por gjithashtu, është një nga gatimet më mbresëlënëse për çdo turist të huaj që e provon e që mahnitet nga shija e tij teksa përpiqet të marrë me vete recetën e përgatitjes.

Në shumë zona të Shqipërisë njihet si Qull me Arra, e në shumë zona të tjera si Qervish.

E megjithatë tradita mbetet e njëjtë, e po ashtu edhe shija unike e tij.

I përgatitur me përbërës të thjeshtë, të cilët lehtë gjenden në kuzhinën e çdo familjeje, Qulli me Arra apo Qervishi është një gatim special i cili kënaq shijen dhe oreksin teksa mbledh gjithë familjen rreth tryezës.

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë recetën autentike të përgatitjes së kësaj recete të shijshme dhe unike të traditës shqiptare.

Si ta Përgatisim këtë Gatim Special në Shtëpi

Përbërësit

1 pulë 1 kg ose kofsha pule 1 kg

100 ml vaj ulliri ose 200 gr gjalpë

15 lugë gjelle miell misri,

Piper i zi

Piper i kuq

Një kokërr qepë

Një lugë gjelle kripë

Një filxhan çaji me arra të shtypura

1.5 l lëng pule

Përgatitja:

Në një tigan kavërdisim me pak gjalpë ose dy lugë vaj ulliri qepën e grirë hollë.

Shtojmë dhe pulën ose kofshat e pulës dhe e kalojmë për një skuqje shumë të lehtë për një apo dy minuta.

E kthejmë pulën nga të dyja anët.

Më pas, hedhim ujin. Shtojmë kripën, piperin e zi dhe piperin e kuq.

I lëmë të zjejnë përreth një orë.

Nga ana tjetër, në një tenxhere shkrijmë gjalpin ose hedhim vajin e ullirit, hedhim miellin e misrit dhe e kavërdisim për 15 minuta.

Në momentin që mielli nis skuqjen dhe të marrë ngjyrë në kafe të hapur, hedhim lëngun e përvëluar të pulës dhe e përzjejme fortë dhe në mënyrë të pandërprerë që të mos krijohen kokërriza.

Sapo masa të jetë krijuar në formën e salcës e hedhim në një tavë, të cilën përmes një furçe kuzhine e kemi lyer më parë me një lugë vaj ulliri.

E fusim në furrë të ngrohtë me 250 gradë celcius dhe e lëmë të piqet për 15 minuta.

Sipas dëshirës, mund të shtrojmë tre petë byreku në tavë e më pas të hedhim sipër saj salcën e përgatitur.

Mbi qullin e përgatitur vendosim mishin e pulës të cilin sipas preferencës mund ta ndajmë në copa ose mund ta vendosim të plotë.

Pasi e heqim nga furra i hedhim sipër arrat e shtypura dhe sipas preferencës mund t’i shtojmë edhe hudhra të shtypura.

Qulli me Arra shoqërohet mjaft mirë me zahire të ndryshme shqiptare, sidomos turshitë, sallata të stinës etj. /Mesazhi/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...