Qervishin me qofte shërbejeni me bukë Brotchen

Mos i humb

Apeli liron nga qelia ish- kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku, e lë në detyrim paraqitj

TIRANË- Vetëm një ditë pasi u arrestua në spital, Gjykata e Apelit ka liruar ish- kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku. Trupa Gjykuese e përbërë...

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të...

Perime të Pjekura me Kos e Hudhra

Një pjatë e shijshme, fantastike e pasur me vlera ushqyese dhe ideale për të shoqëruar një vakt të shëndetshëm dreke apo edhe...

Me 12 Korrik Hoti e Vuçiç do të takohen në Bruksel

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano,...

Qervishi me qofte është një recetë klasike e cila vlerësohet si e shumëkërkuar.

Prandaj, blogerja e njohur kosovare, meJehonën, në Instagram-in e saj ka ndarë me ndjekësit një recetë super të shijshme të qervishit me qofte, të cilën, për ta bërë edhe më të shijshme, e ka shoqëruar me broçe integrale që piqen për 8-10 minuta dhe që gjenden vetëm në Interex.

Përbërësit për qofte:

– 500 gr mish viçi të grirë
– 1 karotë të grirë
– 2 qepë të grira
– 2 thelpinj të hudhrës të grira
– 1 vezë
– 2 feta të bukës, të holla pa kore, të thërrmuara
– Majdanoz të freskët të grirë
– Kripë
– Piper të zi
– Arrë mushku

Përbërësit për salcën:

– 4 lugë gjelle miell
– 1 lugë gjelle gjalpë
– Gjysmë luge çaji piper të kuq
– 1 litër ujë të vluar
– Kripë

Përgatitja:

Në një tas të madh i përzieni të gjithë përbërësit për qoftet. I mbuloni me letër najloni dhe i lini në frigorifer të qëndrojnë 1 orë. Masën e përzierjes së mishit e hidhni në enë të sheshtë në një shabllon të trashë prej 1 inç dhe i punoni me duar të lagura çdo kub të rrokulliset në një top. Topthëzat e fituar i kaloni pak në miell dhe i fërgoni me vaj të bollshëm në të gjitha anët.

Në vajin ku i keni fërguar qoftet, e shkrini gjalpin dhe ia shtoni miellin duke i trazuar mirë me lugë druri derisa të ndërron ngjyrë. Pastaj i shtoni piper të kuq dhe vazhdon pjekja derisa të ndjehet një aromë e mirë dhe mielli të ketë ngjyrë të mbyllur.

E shtoni ujin e vluar dhe e trazoni shpejt e shpejt me tel kuzhine në mënyrë që të mos krijohen kokërrzuat.

Mbi salcë i hidhni qoftet e fërguara, i mbuloni me kapak, e ulni temperaturën dhe i lini për 20 minuta.

Këtë shujtë super të shijshme, blogerja e njohur e cila njihet për aftësitë e saj të gatimit ju rekomandon ta shoqëroni me bukë integrale Brotchen.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zviceranët nuk i nënshtrohen më karantinës në Mbretërinë e Bashkuar

Ata që udhëtojnë nga Zvicra nuk do të duhet më të izolohen për dy javë kur të arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar,...

Zaev: Nuk pranoj një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë për TV Telma në lidhje me vijat e kuqe të BDI-së për  kryeministrin shqiptar...

Durrës: Rama tregon episodin me kryetaren Sako nis dhënia e granteve

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kurti: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid, këtë e ka vërtetuar edhe GjND

Me rastin e 25 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, ish-kryeministri Albin Kurti ka ndarë pjesë nga fjala e Fouad Riad – Gjyqtar...

Basha : Ndryshimin nuk ka forcë ta ndalë askush!

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen me një mesazh të fortë, ndërsa i bën të qartë rivalit të tij politik, Edi...