Qindra palestinezë të pranishëm në varrimin e tre të rinjve të vrarë në Gaza

Mos i humb

Basha propozim Ramës: Mbyll fasoneritë dhe call centers për 4 javë, paguaji pagën minimale, ja masat alternative që mund të merren

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kujtuar sërish kryeministrit Rama që të mbyllë fasoneritë, call centers dhe fabrikat me numër të...

Ndërron jetë në spitalin infektiv 67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19 në Shqipëri

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari...

Evropa, epiqendra e pandemisë – Të rejat më të fundit

Shumë vende evropiane kanë ndërmarrë masa të rrepta për ndalimin e përhapjes së koronavirusit, pasi shpërthimi vazhdon të përkeqësohet çdo ditë edhe...

Numrat e emergjencës/ Ministria e Jashtme: Shqiptarët e mbetur jashtë, ja ku mund të telefonojnë

Nga situata e pazakontë, e krijuar prej pandemisë Covid-19, shumë shtetas shqiptarë kanë ngelur të bllokuar në disa vende të ndryshme të...

Qindra palestinezë morën pjesë në namazin e xhenazës dhe varrosjen e tre të rinjve të cilët forcat izraelite i vranë në afërsi të gardhit kufitar në Gazën e bllokuar.

Ushtria izraelite dje vrau Muhmut al-Welaidu (24), Muhammed al-Teramisi (26) dhe Muhammed Ebu Namus (27) të cilët sot u varrosën në varrezat në Beit Lahi.

Lëvizja palestineze e rezistencës Hamas akuzoi pushtetin dhe forcat e Izraelit se përdorin forcë të tepruar dhe kryejnë krime mbi popullin duarthatë palestinez.

Nga Hamasi dënuan edhe pasivitetin e bashkësisë ndërkombëtare kundër vuajtjeve dhe padrejtësive të palestinezëve në Gaza.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...

Ndërpritet transporti publik në tërë Kosovën

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se Ministria e Punëve të Brendshme ka marrë vendim që të ndërprenë transportin...

Spitali turk operon në Gaza për frenimin e COVID-19

Spitali i Miqësisë Palestinë-Turqi në Gaza do të fillojë operacionet si pjesë e përpjekjeve për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19), tha...

Vetëvendosje dërgon Thaçin në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese lidhur me interpretimin e deklaratës së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për thirrje për moszbatim...