Qofte me djathë

Mos i humb

Rusia vazhdon të dërgojë luftëtarë nga Siria në mbështetje të Haftarit

Nga rajonet që ndodhen nën kontrollin e regjimit të Bashar-al Asadit në lindje të Sirisë, Rusia në këmbim të parave ka dërguar...

Në QKUK dhe spitalet tjera po trajtohen 270 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se bazuar në raporte t24 orëshe nga klinikat e QKUK-së, por edhe 7...

OBSH ka edhe një lajm tjetër në lidhje me COVID 19

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus theksoi se COVID-19 vazhdon të shpërndahet në mënyrë të përshpejtuar. Përhapja e pandemisë së koronavirusit...

Në botë janë 562 mijë viktima dhe 12,6 milion të infektuar

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 12 milion, përkatësisht 12,631,065 sipas Worldometers.

 

Përbërësit:

– 500 g mish të bluar viçi,
– 150 g mozzarella apo djathë tjetër,
– Një copë bukë bajat,
– Një qepë,
– Një vezë,
– Një thelb hudhre,
– 2 lugë majdanoz të grirë,
– Një lugë borzilok të tharë,
– Një lugë mustardë,
– Një lugë vaj ulliri,
– Spec i bluar i kuq (sa mund të kapësh me një gisht),
– Kripë,
– Piper,
– Vaj për fërgim

Përgatitja:

Copën e bukës njomeni në ujë të vakët apo në qumësht.

Mozzarella (ose djathi tjetër) pritet në 20 kube. Qepën dhe hudhrën qërojeni e grijeni.

Në vajin e nxehur shkurt fërgoni kubet e qepës dhe të hudhrës, hiqni nga zjarri dhe ftohni.

Në enë qitni mishin e bluar, shtoni bukën e kulluar, vezët, qepën e fërguar, majdanozin, borzilokun, specin e kuq të bluar, mustardën, qitni kripë dhe piper, përzieni mirë dhe bëni 20 qofte të vogla me katrorë mocarele në mes.

Fërgoni në vaj të nxehtë rreth 10 minuta, duke i rrotulluar vazhdimisht.

Servoni me sallata të ndryshme, me salcë të kuqe apo të bardhë, patate të fërguara….

/Telegrafi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...