Qytetarë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë: Mos na lini në duar të kriminelëve

Mos i humb

Kosovë : Janë regjistruar 190 raste të reja dhe 12 humbje jete nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

nstituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 190 raste pozitive me kornavirus,...

I vuri zjarrin një zone të pyllëzuar, arrestohet në flagrancë 57-vjeçari

Policia Pukë, pasi ka marrë njoftim në sallën e komandimit se kishte rënë zjarr në një sipërfaqe pyjore, në fshatin Lumardhë, Bashkia...

Libani shpall gjendje të jashtëzakonshme në Bejrut

Në seancën e djeshme të mbajtur në pallatin presidencial, qeveria po ashtu vendosi që zyrtarët e portit të qëndrojnë nën arrest shtëpiak,...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...

Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e fundit, Valdrin Ahmeti, me disa qytetarë kanë  protestuar para  Kuvendit, në kohën kur deputetët  po diskutojnë mocionin për rrëzimin e qeverisë.

Valdri Ahmeti ka thënë   se në këtë kohë kur të gjithë qytetarët janë në shtëpitë e tyre dhe po rrezikohen nga pandemia partitë janë mbledhur për ta rrëzuar qeverinë.

“Në vend se ta ndihmojmë Qeverinë për ta luftuar pandeminë po bëhet një mocion  mosbesimi ku shumica e qytetarëve janë kundër. I gjithë ky mocion është që të rrxohet qeveria në mënyrë që t’i lëshohet rrugë rrugës ndarjes së Kosovës.

Ai ka thënë se është  organizim i një subjekti por i një qytetari që kërkon mos rrëzimin e Qeverisë Kurti.

“Kjo është marri e Hashim Thaçit  për ndarjen e Kosovës”, tha ai.

Momentalisht në Kuvend është duke u mbajtur seanca për rrëzimin e qeverisë Kurti.

Sidoqoftë, vendimi i Qeverisë thotë se edhe jashtë orareve lëvizjet nuk guxojnë të jenë mbi dy persona bashkë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...