Rama i dha “Yllin e Madh të Mirënjohjes”, Tusk: Medalja ime më e madhe do ishte integrimi i Shqipërisë

Mos i humb

Po qëndronin në anijen karantinë, vdesin dy pasagjerë japonez prej koronavirusit

Dy pasagjerë të bllokuar në anijën karantinë në Japoni kanë vdekur prej koronavirusit. Të dy viktimat rreth moshës 80 vjeç janë nga...

OFL iu drejtohet dy “kokave” të krimit në Tiranë: Deklaroni pasurinë brenda 48 orëve

Operacioni “Forca e Ligjit” iu është drejtuar sot dy personazheve të tjerë të botës së krimit, duke iu kërkuar të deklarojnë pasuritë...

Sulmohet me thikë imami në një xhami në Londër

Policia britanike hyri në një xhami në Londër pasi një sulmues me thikë ka goditur imamin, (AA). Sulmi ndodhi...

Hiqet TVSH-ja e rindërtimit/ Do përfitojnë 17 mijë ndërtimet e reja dhe veprat publike

Banesat që do të ndërtohen për të strehuar familjet e dëmtuara nga tërmeti përjashtohen të gjitha nga tatimi mbi vlerën e shtuar.

Kryeministri Edi Rama i ka akorduar Presidentit të këshillit Evropian, Donald Tusk, medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”, duke i shprehur vlerësimet e larta për punën që ai ka bërë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Në fjalën e tij, gjatë konferencës për media me Ramën, pas takimit me të, kreu i KE theksoi se ndihet shumë krenar për këtë medalje, duke shtuar se medalja më e madhe për të do të ishte çelja e negociatave të Shqipërisë me BE.

“Jam shumë krenarë që e marrë këtë medalje, ju më thatë se e meritoj këtë medalje, por medalja ime më e madhe do të ishte çelja e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë”, tha Tusk.

Kreu i KE, Donald Tusk, mbërriti në Tiranë pasditen e sotme, ku zhvilloi një takim me kryeministrin Edi Rama, në fokus të të cilëve ka qenë anëtarësimi i Shqipërisë në BE, teksa vendi ynë pret më 18 tetor vendimin e KE për hapjen ose jo të negociatave.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...