Rama i përgjigjet Mustafës/ Më befasoi, kam respekt, por gjuha e përdorur…

Mos i humb

Brazil, 1.086 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, me 1.086 vdekjet e reja numri i viktimave në shtetin latino-amerikan ka arritur në 25.598,...

Shkodër: Mbytet në lumin Buna një i huaj

Një i huaj ka humbur jetën në lumin Buna, në Shkodër. Bëhet fjalë për një maroken me shtetësi franceze...

SHBA, mbi 100 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 100.686, prej të cilëve 839 kanë humbur jetën në...

Itali : Janë 70 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nga Ohri deklaratave të Isa Mustafës, lider i LDK-së, i cili e quan nismën për “mini-Shengenin Ballkanik” si “Jugosllavia e re”.

Në një komunikim me gazetarët shqiptarë, pas konferencës së përbashkët me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç, dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, Rama theksoi se deklaratat e Mustafës e kanë befasuar.

Rama u shpreh se ka respekt për Isa Mustafën, por ka opinion të ndryshëm nga ai. Ndërsa e cilësoi gjuhën e përdorur nga Mustafa si jo fort elegante, Rama u shpreh se nuk ka asnjë lidhje me “Jugosllavinë e re”.

“Kam respekt për Isa Mustafën. Kemi punuar bashkë. Ruaj kujtim të mirë me të dhe jam i befasuar nga deklarata e tij. Por siç ka ai opionin e tij të ndryshëm nga unë, kam unë opinion të ndryshëm ndaj tij.

Të flasësh për një proces që rikrijon Jugosllavinë. të ma thuash mua që as kam punuar në administratën e Jugosllavisë dhe as kam lidhje me Jugosllavinë, veç kujtimit të keq të keqtrajtimit të shqiptarëve, më duket e tepërt dhe jo fort elegante.”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...