Rama nxjerr videon: Papunësia ra në nivel historik 11.5 për qind

Mos i humb

Lleshaj: Do marrim masa të forta, koha që të zbatohet një model europian

Në Konferencën e Nivelit të Lartë “Siguria Rrugore 2020” ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se në ndryshimet e reja në kodin...

Mbi 83 mijë të prekur nga Covid-19 në të gjithë botën

Numri i personave të prekur nga koronavirusi i ri (Covid-19) i cili u shfaq në qytetin Wuhan të Kinës dhe më pas...

Shkon në 132 numri i të infektuarve në Itali/ 50 mijë persona në karantinë, izolohen 11 komuna

132 persona rezultojnë aktualisht të infektuar me koronavirus në Italinë fqinje, ku vetëm në Lombardi regjistrohen 89 raste. Nisur...

Vajin të cilin nuk bën assesi ta përdorni për fërgim dhe zierje: Helm i cili nuk del nga trupi!

Madje edhe vajrat më të mira ndonjëherë nuk janë të përshtatshme për temperatura të larta, prandaj duhet patjetër të dini cilat vajra...

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend.

Rama thekson se papunësia ka rënë në 11.5 për qind, një nivel ky historik.

Postimi i Edi Ramës:

ERTV Info?: ?Papunësia zbret në nivel historik, 11.5%✅

?70 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada përfitojnë pension pavarësisht ku kanë punuar ????

?740 persona u punësuan nga Zyrat e Punës për 1⃣ javë

?Sekuestrohen 10 mijë ton karburant jashtë standardeve ???

(d.xh/Balkanweb)

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...