Rama pas Shpend Ahmetit takon Behgjet Pacollin

Mos i humb

Sherr me sende të forta në Tepelenë, dy të rinj përfundojnë në spital

Dy të rinj janë përleshur me njëri tjetrin me mjete të mprehta dhe të forta pas një konflikti të çastit, e për...

Me rekomandimin e Vuçiqit, komunat në veri të Kosovës aplikojnë kufizimin e lëvizjes nga nesër

Shtabi i Krizës së katër komunave në veri të Kosovës sonte ka marr vendim për karantinimin e katër komunave dhe vendosjen e...

Rama : Fjalët e arta në mbrojtje të hebrenjve!

Përurohet memoriali i parë për holokaustin në Tiranë. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe kryeministri i vendit, Edi Rama i cili...

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 7 viktima dhe 165 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar një rënie të shifrave nga COVID-19 në 24 orët e fundit duke regjistruar 7 viktima dhe 165...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar sot në mesditë në Bashkinë e Prishtinës ku është takuar me kryebashkiakun  Shpend Ahmeti.

Për Ramën ky ishte takimi i dytë sot në Prishtinë, pas atij të paradites me Isa Mustafën. Ndryshe nga i pari, duket se në këtë takim shoqërohet sërish nga ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj.

Po ashtu Rama ka përfunduar turin e takimeve me Behgjet Pacollin, i cili sot është lider i AKR-së ndërkohë hera e fundit që ishin parë të dy ka qenë gjatë një vizite të këtij të fundit në Krujë për rindërtimin.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Kosovë : Kryeministri Hoti paralajmëron shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në Qeverinë Kurti ku ka qenë zëvendëskryeministër kanë kërkuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë...

Katalonja rikthen detyrimin për maskat! Futen në karantinë rreth 30 mijë njerëz

Pas Australisë, me zonën e Melburnit që ka shpallur rimbylljen, Spanja është vendi që, së pari në Europën Perëndimore, ka përdorur masa...