Reagojmë ndaj kreut të shteti i cili ka filluar të denigroj edhe fjalori e shoqëris tonë

Mos i humb

Turqia akuzon Francën për kryerje të krimeve në Libi

Franca ka kryer krime në Libi", tha Çelik, zëdhënës i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Partia AK). Ai tha...

Shqipëri- Itali/ SPAK kërkon arrest me burg për 7 nga të arrestuarit

SPAK kërkon arrest me burg për 7 personat nga Vlora të cilët u prangosën gjatë operacionit ndërkombëtar anti-drogë, Shqipëri- Itali.

Vazhdon rritja e numrit të rasteve dhe vdekjeve nga COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Ministria e Shëndetësisë së Brazilit njoftoi se me 33.846 rastet e reja që janë regjistruar në 24 orët e fundit ka arritur...

Morali i besimtarit

https://youtu.be/FGoO5P2gI8w Pas librit tim të parë, i cili mban titullin Adhurimet e besimtarit...

Ne si Lëvizje për Drejtësi dega në Kodër të Trimave Prishtinë , ngremë zërin dhe reagojmë ndaj kreut të shteti i cili sipas mendimit tonë ka filluar të denigroj edhe fjalori e shoqëris tonë, edhe është duke shkelur ligjet që e përcaktojnë në kryet të shtetit si unifikus në mes partive politike. 

Kreu i shtetit hapur sulmon një parti politike duke akuzuar si “grup kriminal” dhe duke ju referuar kreut të saj si “grupi i Kurtit” kryeministrit në detyrë . Kjo sjellje e ti nuk paraqet unifikim, por paraqet denigrim dhe anim për partit të tjera. 

Nëse kreu i shtetit sheh që një parti në Kosovë është “shndërruar në grup të rrezikshëm” atëher janë organet kompetente ku duhet të referohet. 

Ne si parti e ftojmë kreun e shtetit ti len këto marifete para mediave, dhe të mendojnë së paku një her pas njëzetë viteve për qytetarët e Kosovës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).