Reagon shumë ashpër Elvis Naçi, i del në krah Halil Kastratit!

Mos i humb

28 të infektuar me COVID-19 vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/639062776892121/ Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e...

Një në dy shtetas të BE-së kërkojnë informacione shëndetësore në internet

Sipas një studimi të Eurostat, një në dy shtetas të BE-së (53 për qind) të moshës 16-74 vjeç kanë kërkuar online informacione...

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Thaçi i çon ftesë Kurtit për takim

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka ftuar për të mërkurën në takim, kreun e Qeverisë në detyrë, Albin Kurtin.

Kohëve të fundit janë shpeshtuar sulmet dhe kritikat ndaj hoxhës humanist, Halil Kastrati. Sulme këto që po tentojnë denigrimin e personalitetit të një hoxhe të madh i cili po bënë bujë në gjithë tokat shqiptare.

Nisur nga këto kritika dhe sharje që po i bëhen Halil Kastratit, dje ka reaguar ashpër një hoxhë tjetër nga Shqipëria. Fjala është për imamin nga Tirana, Elvis Naçi efendiu.

Elvis Naçi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka shkruar:

“Një sugjerim për ata që flasin për Halil Kastratin:

1. Halil Kastrati në veçanti dhe çdo Shqiptar qe bën mirë duhet të meritojë respektin e të gjithëve!

2. Forma se si mendon Halil Kastrati ta pasqyroje bamirësinë e tij është e drejtë e tij dhe askush nuk mund ti imponoje diçka tjetër!

3. Me rëndësi është të bëjmë gjëra të mira dhe në formën që mendojmë se është më e mira, por të ofendojmë dhe përçmojmë një njeri që po bën kaq shume të mira, nuk i shërbejmë as Shqiptareve dhe as Shqiptarisë!”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...

Hollandë, mbi 1 mijë të vdekur nga COVID-19

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Holandë është rritur 1.039, pasi në 24 orët e fundit jetën kanë...

Ndërpritet transporti publik në tërë Kosovën

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se Ministria e Punëve të Brendshme ka marrë vendim që të ndërprenë transportin...