Reçel me manaferra

Mos i humb

Në Spanjë vetëm 5% e popullatës ka zhvilluar antitrupa! Ekspertët: Imuniteti i tufës i paaritshëm

Sipas një studimi të kryer nga një grup shkencëtarësh në Spanjë dhe i botuar në revistën shkencore ‘The Lancet’,  për të arritur...

Policia e Shtetit: Ja kujt i lejohet të hyjë e të dalë nga Shqipëria

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Policia e Shtetit ka dhënë një informacion të...

Ti kryeministër, unë president”, Rama reagon pas deklaratës së Bashës për ofertën: S’jam populli që e vendos këtë!

Pas deklaratave të ashpra të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama...

Rënie e lehtë e infeksioneve në Zvicër: 97 raste të reja në 24 orët fundit

97 infeksione të reja me koronavirus janë raportuan brenda një dite. Pas tri ditësh rritjeje, numri ra sërish nën njëqind. Të kujtojmë:...

Reçel me manaferra

Përbërësit:

• 2 kg manaferra
• 2 kg sheqer

Përgatitja:

Manaferrat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd manaferra, një rënd sheqer) dhe ashtu I lëmë 1-2 orë.

Pasi që manaferat e lagin sheqerin dhe e lëshojnë langun, I zijmë afër një orë në temperaturë jo shumë të lartë.

Reçelin e zier e mbulojmë me picetë të lagur kuzhine dhe e lemë ashtu gjerë sa të ftohet pastaj e vendosim në kavanozë.

Ju bëftë mirë/Koha islame/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Infekrologu Krasniqi gjendja është skajshmërisht e rënduar

Të premten janë konfirmuar 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK’së,...

Goditet banda shqiptare e vjedhjes së skafeve në Greqi

Goditet në Greqi një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe. Operacioni i policisë greke u përqendrua në Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës: Të mos lejojmë më mizori të tilla në rajonin tonë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite...

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes...

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...