Rekord i ri rastesh në botë nga COVID-19, 307.930 të infektuar në 24 orë, OBSH ndërron mendje: Jo më përshëndetje me bërryl

Mos i humb

Regjistrohen 241 vdekje dhe 10,799 infeksione të reja në Spanjë

Në Spanjë u regjistruan 10.799 infeksione të reja Covid dhe 241 viktima Numri i të vdekurve është më i...

“Vaksinat antiCovid janë shumë të rrezikshme dhe sulmojnë ADN-në tonë”, virologu gjerman Hendrik Streeck rrëzon teoritë konspirative

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe...

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

Prej 1 viti në çadër, kryefamiljari në Mallkuç të Krujës: Shteti po na pengon, shtëpinë do ma bënin fondacionet fetare, por Bashkia do 5...

Disa familje në Mallkuç të Bubqit në Krujë, prej 21 shtatorit të 2019 ose 26 nëntorit janë në çadra ose konteinerë teksa...

Rastet e reja në me koronavirus në botë kanë shënuar një tjetër rekord. Në 24 orët e fundit në janë regjistruar 307.930 raste të reja në botë, shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë. Piku tjetër më i lartë u shënua në 6 shtator me 306.857 raste ditore.

Sipas të dhënave të OBSH-së të vdekurit në 24 janë 5,500 duke shkuar në total 924,127 persona.

Ndërkohë drejtori i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus me anë të një mesazhi në Twitter ka thënë që njerëzit nuk duhet të takohen me njeri-tjetrin as me bërryl pasi ajo nuk ruan distancën për të shmangur ngjitjen e koronavirusit.

“Kur përshëndetni njerëzit, është më mirë të shmangni edhe prekjen me njëri-tjetrit me bërryla sepse kjo nuk ruan distancat. Mua më pëlqen të vendos një dorë në zemër për të përshëndetur njerëzit në këto ditë”,-shkroi Tedros Adhanom Ghebreyesus.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...