Rektorati: MASHT me emërtime jo-profesionale dhe politike

Mos i humb

Rrëzohet në aeroportin ndërkombëtar avioni me furnizime mjekësore– 8 të vdekur

Një avion është rrëzuar në aeroportin ndërkombëtar në Manila të Filipineve, duke vrarë të tetë njerëzit që ishin në bord.

Mbi 1,1 milion raste me COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka kaluar shifrën 1,1 milion, (AA). Gjithsej...

Zoom ka hapësirë në sistemin e sigurisë që vjedhjen e fjalëkalimeve në Windows

Si pasojë e shpërthimit të coronavirusit dhe detyrimit të njerëzve të qëndrojnë mbyllur në shtëpi, aplikacioni për videokonferenca Zoom është popullarizuar në...

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Konferenca e Rektorëve të Universiteteve Publike kanë shprehur shqetësimet e tyre për vendimet e Ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, për emërimet jo-profesionale dhe politike të anëtarëve në tri universitetet publike të Kosovës.

Në një komunikatë për media, Konferenca e Rektorëve të Universiteteve Publike, të hënën ka shprehur shqetësimet e tilla duke e cekur se ata padrejtësisht nuk u akredituan dhe se gjthashtu ky veprim për ta është i kontestueshëm ngase, i njëjti është ministër i dorëhequr në detyrë.

Për më tepër, më poshtë gjeni komunikatën e plotë./KosovaPost.net/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.