Rënie e lehtë e infeksioneve në Zvicër: 97 raste të reja në 24 orët fundit

Mos i humb

Fëmijët dhe koronavirusi/ E përhapin si të ftohtin e zakonshëm

Fëmijët mund të jenë në gjendje ta përhapin Covid-19 po aq lehtësisht sa përhapin edhe një lloj tjetër koronavirusi, siç është i...

Zvicër : Janë regjistruar 274 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar 274 infeksione të reja që janë konfirmuar me virusin korona, raporton të mërkuren Zyra Federale e...

Kimioterapia nuk rrezikon të prekurit me COVID-19

Tejmbushja e spitaleve, ankthi ndaj infektimit me Covid-19 dhe frika se kimioterapia mund të ulë mundësitë për të jetuar të pacientëve të...

Rrëzohet aksidentalisht në një nga plazhet e Ksamilit, ndërron jetë 69-vjeçarja

Ndërron jetë një 69-vjeçare në një nga plazhet e Ksamilit. Shtetësja Kristina Cauli, nga Berati është rrëzuar aksidentalisht nga...

97 infeksione të reja me koronavirus janë raportuan brenda një dite. Pas tri ditësh rritjeje, numri ra sërish nën njëqind. Të kujtojmë: 134 raste të reja qenë raportuar të premten, 116 të enjten dhe 137 të mërkurën.

Rasti i 137 infeksioneve të reja, i shënuar të mërkurën,  përfaqësonte më shumë se dyfishim të rasteve të raportuara në krahasim me të martën, shkruan sda.

Deri më tani ka pasur 32.198 raste të konfirmuara nga laboratori Covid-19, ka njoftuar të shtunën Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG).

Deri më tani, 1686 njerëz kanë vdekur te të cilët ishte testuar pozitivisht prania e Covid-19, transmeton albinfo.ch. Zyra Federale lidhur me këtë u është referuar raporteve që laboratorët dhe mjekët kishin dërguar deri në mëngjesin e të htunën, si pjesë e detyrimit të raportimit. Janë 4057 persona në kujdesin spitalor, dy më shumë se një ditë më parë.

Numri i testeve të kryera në Sars-CoV-2, shkaktar i Covid-19, deri më tani ka arritur në 624.396, përcjell albinfo.ch. Rezultati ka qenë pozitiv në 6.2 për qind të këtyre testeve. Nga e premtja deri të shtunën janë raportuar 10,113 teste të reja.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër : Janë regjistruar 274 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar 274 infeksione të reja që janë konfirmuar me virusin korona, raporton të mërkuren Zyra Federale e...

Humb jetën në Durrës një 10-vjeçar nga Kosova

Një i mitur ka humbur jetën në Durrës. Mësohet se sot, rreth orës 12:40, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës,...

Agron Shehaj dhuron respiratorë dhe pajisje jetike për spitalin COVID 2, shefja e reanimacionit: Po shpëtojnë jetë

Politikani dhe sipërmarrësi Agron Shehaj i ka dhuruar dy pajisje respiratore dhe një aparat dializë Spitalit Shefqet Ndroqi—spitali COVID 2 në Shqipëri-...

Belshi i bukur turistik, Rama: Thesari i fshehur, zhvillimi në agroturizëm dhe bujtina për pushuesit

Nga një ferr braktisjeje, në Belsh ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm. Kryeministri Edi Rama tha sot se “Belshi...

Bie zjarr në një pyll pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë, po iu afrohet banesave

Një zjarr i përmasave të konsiderueshme ka rënë në një pyll pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë. Sipas raportimeve,...