Rikthehet lulishtja pas monumentit të Skënderbeut

Mos i humb

Sot testohen dhjetë mjekë të Llapit që patën kontakte me të infektuarit me COVID-19

10 mjekë e infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë do të testohen sot për të parë nëse janë të...

Shefi i FBI-së: Do të punojmë për zbardhjen e fatit të ish-agjentit në Iran

Shefi i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Chris Wray, ka thënë se kjo agjenci për zbatim të ligjit nuk do të dorë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...

Apostolova pas largimit të taksës: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë thelbësore për të luftuar pandeminë Coronavirusin

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për...

Shumë shpejt lulishtja pas monumentit të Heroit Kombëtar në sheshin “Skënderbej” do të jetë e hapur për të gjithë.

Punimet e Bashkisë së Tiranës për fazën e dytë të punimeve për rikualifikimin urban të Sheshit “Skënderbej”, po ecin me ritme të shpejta duke rikthyer në identitet lulishten pas monumentit, e cila do të jetë një hapësirë tërësisht çlodhëse.

Madje, sipërfaqja e planifikuar në projekt do të jetë disa herë më e madhe se ajo më e mëparshme duke krijuar një oaz qetësie në zemër të Tiranës.

Punimet nëntokësore tashmë kanë përfunduar, ndërkohë që punëtorët janë duke bërë dhe rrugicat mes gjelbërimit si dhe konturet e ndryshme të cilat do të mbushen me lule shumëngjyrëshe.

Bashkë me sheshin “Skënderbej”, Tirana bëhet një nga kryeqytetet më unik në Ballkan me një sipërfaqe tepër të konsiderueshme në qendër të tij e dedikuar tërësisht për qytetarët.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të cilave i...

Ardi Veliu falenderon policët: Detyrat janë përmbushur, ju kërkoj ta përballoni këtë sfidë me shpirt grup

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka falenderuar gjithë policët për angazhimin e tyre në luftën kundër koronavirusit.

27 raste vetëm sot/ Rama nxjerr videon: Kemi hyrë në zonën e zjarrit, armiku po synon të marrë më shumë jetë

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me covid19 në vend, kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e...

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...