Rizoto me pulë!

Mos i humb

Punësohen edhe 50 infermierë, Manastirliu te “Shefqet Ndroqi”: Masat për përballimin e epidemisë në vjeshtë-dimër

50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Liderja opozitare në Bjellorusi largohet nga vendi

Liderja e opozitës në Bjellorusi, Svetlana Tikhanouskaya, ka udhëtuar në Lituani dhe është e sigurt, tha ministri i Jashtëm i Lituanisë, Linas...

Ky shtet anulon procesin mësimor për tërë vitin 2020, s’ka as mësim online

Bolivia ka marrë vendim që procesi mësimor të anulohet për tërë vitin kalendarik për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Numri i qenve endacak kohët e fundit ëshë shumëfishuarë në komunën e Prishtinës .

Lëvizja për drejtësi Kodra e Trimave ngrenë shqetësimin për qenët endacakë që rrinë rrugve të lirshëm që turren njerëzve që ikin herët...

Përbërësit: 300 gr mish gjoks pule, 150 gr oriz, 300 ml lëng perimesh, 50 gr djathë parmesan,

20 gr gjalpë, vaj vegjetal, kripë, Biber i zi.

Hapat

Ndajmë gjoksin e pulës në kube të vogla, i kriposimi dhe biberosim, i skuqim në vaj vegjetal. Më pas shtojmë orizin, e skuqim për 1 minutë, më pas shtojmë lëngun e perimeve pak nga pak derisa orizi të zihet, duke e përzier vazhdimisht.

Në fund shtojmë gjalpin dhe djathin permezan, i përziejmë mbi zjarr derisa të shkrihen.

Rizoton me pulë e shërbejmë me pak majdanoz të grimcuar.

Ju bëftë mirë!

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Presidenti i Filipineve ofron të injektohet me vaksinën ruse kundër COVID-19

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka ofruar që të jetë personi i parë që injektohet me vaksinën e Rusisë kundër koronavirusit të...

Tre tanke izraelite shkelin kufirin libanez

Tre tanke izraelite kaluan gardhin teknik që ndan Libanin nga Izraeli, transmeton (AA). Agjencia zyrtare libaneze e lajmeve raportoi...

Mbi 2.000 të arrestuar në ditën e dytë të protestave në Bjellorusi

Zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme të Bjellorusisë, Olga Çemodanova, njoftoi se janë arrestuar mbi 2.000 persona në ditën e dytë të protestave...

BE thirrje për dialog në Mesdheun Lindor

Zëdhënësi i Komisionit të Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano, theksoi se është e nevojshme të ketë sjellje që përputhen me fqinjësinë e...

Maqedoni e Veriut, shkon në mbi 12.000 numri i rasteve me COVID-19

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 141 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...