Rritet numri i infeksioneve të reja te grupmosha 20-59 vjeç

Mos i humb

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.

Shqipëri : Janë regjistruar 127 raste reja dhe 6 vdekje nga covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1783658978439590 Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur...

Arrestohen dy vëllezërit, çfarë iu gjeti policia

Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Fushë Prezë, ku u vra me kallashnikov taksisti 71-vjeçar...

Koronavirusi shkakton 3 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra...

Numri i infeksioneve të reja te koronavirusit në Belgjikë, në periudhën nga 5 deri më 11 korrik është rritur me 8% krahasuar me javën e kaluar.

Rritja është vërejtur në shumicën e provincave, por në veçanti në Anterp me 166 raste të reja në javë nga 5-11 korrik krahasuar me 143 në javën e kaluar.

Në shkallë vendi, numri i infeksioneve të reja është rritur në 2 javët e kaluara, me një mesatare prej 96 raste të reja në ditë.

Shumica e infeksioneve të reja po ndodhin te grupmosha 20-59 vjeç.

Në përgjithësi në Belgjikë ka 9,788 vdekje që nga fillimi i pandemisë shkaktuar nga koronavirusi

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.