Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali

Mos i humb

Shumica e mercenarëve janë larguar nga qyteti libian Bani Walid

Më shumë se 90 për qind e mercenarëve nga grupi Wagner i Rusisë, të cilët mbështesin komandantin renegat në Libi, Khalifa Haftar,...

​Zaev: Nuk duam zgjedhje pa opozitën

Ndërsa Maqedonia Veriore ndodhet në javën e fundit të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja e afateve zgjedhore,...

OFL i kërkon burimet e pasurisë Enver Bajrit dhe një tjetër pjesëtari të bandës

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon burimin e pasurisë dy personazheve të tjera të botës së krimit, pjesëtarë të bandës kriminale të...

Del pasaporta e imunitetit, ja shteti i parë që e aplikon

Immunity Pass është ueb-aplikacion dhe aplikacion për celular që mbledh të dhëna për testim nga koronavirusi i...

ITALI- Numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali ka shkuar në 87. Shifra është bërë e ditur nga autoritetet shëndetësore në Itali.

Në përditësimin e fundit të bërë nga Federata e urdhrit të mjekëve (Fnomceo), bëhet e ditur se gjatë orëve të fundit numri i mjekëve që kanë ndërruar jetë nga CoVid-19 është 7 duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm të mjekëve të vdekur në 87.

“Dy mjekë të përgjithshëm, një internist, një mjek spa, një reanimator, një kardiolog dhe një radiolog” thuhet ndër të tjera në njoftim.

Sipas raportit të fundit të Institutit Superior të Shëndetësisë, 12 252 punonjës shëndetësorë janë të infektuar.

Ndërkohë në të gjithë Italinë janë shënuar deri më tani 15,887 viktima.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...