Rrufeja godet avionin ku ndodhej dhe Daçiç, piloti bën ulje emergjente

Mos i humb

Presidenti Enio Jaço: Rënia më e madhe në 8 vite, klimë e pafavorshme biznesi në Shqipëri

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço ka zbuluar indesktin vjetor të 2019 duke thënë se ka pësuar rënien më të...

Gjeneva zgjat korsitë e ‘përkohshme’ të biçikletave deri në shtator

Kur ishte kulmi i pandemisë COVID 19, katoni i Gjenevës shndërroi pjesën e rrugëv që ishin të rezervuar për trafik makinash, në...

Startojnë fluturimet edhe nga Gjeneva drejt Prishtinës, tri herë në javë

Kompania e fluturimeve Air Prishtina ka njoftuar se do të ketë fluturime edhe nga Gjeneva drejt Kosovës.Gjatë tërë korrikut do të ketë...

Gjuajtje me armë në Lipjan, një i vdekur e pesë të plagosur

Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një gjuajtje me armë që ka ndodhur sot në...

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka përjetuar momente tensioni, pasi avioni në të cilin udhëtonte ka bërë ulje të detyrueshme në Slloveni.

Shkak është bërë një rrufe, e cila ka goditur avionin.

Mediat serbe raportojnë se ngjarja në fjalë u regjistrua në Lubjanë, duke shkaktuar panik të madh tek pasagjerët.

“U dëgjua një shpërthim i vogël. Por askush nuk mund të bënte asgjë për ne”, mësohet të jetë shprehur Daçiç. Një stuhi e fortë goditi dje Slloveninë dhe Kroacinë, ku në vetëm 2 orë u regjistruan më shumë se 20,000 rrufe.

Kujtojmë se kjo nuk është e parë kur fluturimet për Daçiç kthehen në probleme, pasi në fund të majit avioni ku ai udhëtonte bëri ulje të detyrueshme në Athinë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...