Rrushi ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

117
0

 

Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme.

Por, shpesh herë ju merr kohë që të mendoni përbërësit e dietës tuaj.
Megjithatë asnjëherë mos e harroni rrushin në këtë përbërje.

Rrushi nuk do të zgjidh gjithë problemin e dietës tuaj, por me të mund të shkoni drejt mënyrës së një jete të shëndetshme.
Më poshtë mund të gjeni disa arsye që ju në shportën tuaj të ushqimit duhet të hidhni gjithmonë edhe rrush.

Rrushi, ndihmon trajtimin e akneve tuaja
Ndihmon tretjen e ushqimit
Rrushi ju ndihmon në menaxhimin e astmës
Nëse hani rrush do të jeni më pak të prekur nga diabeti
Ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës
Parandalon kancerin
Ju ndihmon që të keni shikim më të mirë
Rrushin mund ta kombinoni edhe me ushqime të tjera si në sallata, mishra, pasta e ushqime të tjera./Kosova post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here