Ruhani: Populli i Iranit është bërë edhe më i fuqishëm përball komploteve dhe sanksioneve të Amerikës

Mos i humb

Borë në Kosovë, Ministria e Infrastrukturës thotë se të gjitha rrugët janë të kalueshme

Reshjet e borës të cilat kanë filluar të enjten në mëngjes, po vazhdojnë edhe pas mesditës. Megjithëse, reshjet nuk...

ISHP: Në 24 orë u kontrolluan 4700 udhëtarë për koronavirus, qytetarët të respektojnë masat higjeno-sanitare

Tiranë- “Pas përhapjes në masë në Itali dhe në vende të tjera të koroanvirusit, gjatë 24-orëve të fundit janë kontrolluar 4700 udhëtarë...

Luftë” plumbash në Lezhë, policia: Fatmir Kolecaj hapi zjarr në mënyrë të befasishme, pasi erdhi RENEA…

Policia e Shtetit ka reaguar pas vetëvrasjes së autorit të krimit të dyfishtë në Kodër Rrëshen të Mirditës, Fatmir Kolecaj. Policia sqaron...

Hiqet TVSH-ja e rindërtimit/ Do përfitojnë 17 mijë ndërtimet e reja dhe veprat publike

Banesat që do të ndërtohen për të strehuar familjet e dëmtuara nga tërmeti përjashtohen të gjitha nga tatimi mbi vlerën e shtuar.

Presidenti i Republikës Islamike të Iranit duke thënë se amerikanët po ndjekin politika të gabuara kundër Iranit, deklaroi se populli i Iranit është bërë edhe më i fuqishëm përball komploteve dhe sanksioneve të Amerikës.

Agjencia e lajmeve IRNA njoftoi se Hasan Ruhani, presidenti i Iranit, të enjten në një takim në Bankën Qendrore të Iranit, duke shprehur ngushëllime edhe njëherë për martirizimin e Gjeneral Kasem Solejmani, komandantit të forcës Kods të Gardës Revolucionare të Iranit, tha: “Martirizimi i këtij komandanti ushtarak nga ana e terroristëve amerikan ka ushtruar ndikim mbi të gjithë rajonin e Azisë Perëndimore dhe mbi të gjithë myslimanët nga Kashmir deri në Afrikë kanë mbajtur zi dhe kanë përkujtuar këtë komandant. Janë shumë të rrallë vendet që guxojnë të sulmojnë me raketa bazën e forcave ushtarake të Amerikës dhe Irani pas martirizimit të gjeneral Kasem Solejmani ka sulmuar me raketa bazat e ushtrisë amerikane në Irak dhe Trump u detyrua të tërhiqen nga kërcënimi i tij kundër Iranit”.

Hasan Ruhani shtoi: “Hartimi i politikave tërësisht të gabuara të Amerikës për rajonin Azisë Perëndimore është i qartë për të gjithë popujt ndërkohë që populli i Iranit është bërë edhe më i fuqishëm përball komploteve të Amerikës dhe aleatëve të saj rajonal. Presionet dhe sanksionet e Amerikës kundër Iranit nuk kanë rezultat dhe ata të cilët më parë bashkëpunimin me presidentin amerikan Donald Trump, sot janë tërhequr nga qeveria e tij dhe pohojnë se Trump ka krijuar probleme për të gjithë botën”.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...