Rusi, 5 persona të vdekur nga shpërthimi gjatë testit raketor

Mos i humb

Rusi, rastet me COVID-19 tejkalojnë 877 mijë

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) deri më tani në Rusi është 877.135, ndërsa ai i të vdekurve 14.725.

Rastet dhe vdekjet nga COVID-19 rriten në vendet e Azisë Qendrore dhe Euroazisë

Rastet dhe vdekjet nga koronavirusi i ri (COVID-19) sot vazhduan të rriten në vendet e Euroazisë dhe të Azisë Qendrore.- UkrainëMinistri i Shëndetësisë...

S’ka turizëm! Udhëtimet me Greqinë nuk hapen deri më 15 gusht

Athina Zyrtare njoftoi se të gjitha fluturimet midis Greqisë dhe Shqipërisë, si dhe Maqedonisë Veriore nuk do të rifillojnë të paktën deri...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Në një shpërthimi i cili ndodhi gjatë një testimi të raketës bërthamore në një bazë ushtarake në veri të Rusisë, humbën jetën pesë presona, njoftoi të shtunën Agjencia Atomike Ruse (Rosatom).

Rosatom bëri të ditur se 5 punonjës kanë humbur jetën të enjten gjatë një testimi, të shkaktuar nga “burime izotopike të karburantit në një njësi me energji të lëngshme” në qytetin Severodvinsk në rajonin Arkhangelsk.

Ministria ruse e Mbrojtjes theksoi se shpërthimi nuk ka shkaktuar kontaminim bërthamor, të cilën sot e konfirmoi dhe Rosatom.

Me herët gjatë kësaj jave një seri shpërthimesh shkatërroi depon e municioneve në qytetin Achinsk në Siberi, duke lënë një të vdekur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

U hodh në det pas shpërthimit, gjendet i gjallë pas 30 orësh punëtori i Portit të Bejrutit

Punëtori i Portit të Bejrutit u gjet i gjallë pas 30 orëve që kanë kaluar nga shpërthimi i fuqishëm në kryeqytetin e...

Kantoni i Cyrihut do t’i regjistrojë vetë të kthyerit nga vendet e rrezikut

Kantoni i Cyrihut mbledh të dhënat e kontaktit të të gjithë udhëtarëve që kthehen përmes rrugës ajrore nga vendet me rrezik të...

Liban, rritet në 154 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Portin e Bejrutit

Numri i të vdekurve nga shpërthimi i së martës në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, është rritur në 154, njoftoi ministri i Shëndetësisë...

OKB: Sistemi shëndetësor në Shqipëri mund të shkojë drejt kolapsit.

Sistemi shëndetësor i Shqipërisë mund të kalojë në kolaps, për shkak të pandemisë. Dhe kjo nuk lidhet vetëm pasojat e koronavirusit, por...

Kimioterapia nuk rrezikon të prekurit me COVID-19

Tejmbushja e spitaleve, ankthi ndaj infektimit me Covid-19 dhe frika se kimioterapia mund të ulë mundësitë për të jetuar të pacientëve të...