Rusi, një sulmues qëllon për vdekje 5 persona për shkak të zhurmës

Mos i humb

Turqia presion Greqisë dhe BE-së me mbi 6 mijë emigrantë

Alarm në kufirin greko-turk në Evro ku thuhet se janë mbledhur përsëri në pjesën turke mbi 6000 emigrantë. Informacione nga media lokale...

Të paktën 127 gazetarë humbën jetën për 3 muaj nga COVID-19

"Punonjësit e mediave luajnë një rol të rëndësishëm në luftën kundër COVID-19. Ata duhet të informojnë për përhapjen e sëmundjes", tha Sekretari...

OFL iu nis formularët 5 të dënuarve në Gjirokastër e Përmet: Deklaroni burimet e pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbritur në Jug të vendit duke iu kërkuar burimet e pasurisë 5 personave të dënuar për krime...

Rusia kundërshton vendimin e SHBA për t’u tërhequr nga OBSH

Maria Zakharova tha për agjencinë e lajmeve TASS se bota duhet të konsolidojë përpjekjet e saj për të luftuar pandeminë COVID-19.

Një sulmues i armatosur në rajonin Ryazan të Rusisë ka qëlluar për vdekje pesë persona për shkak se ishin të zhurmshëm, bëri të ditur policia.

Incidenti i ndodhur mbrëmjen e së shtunës mendohet të jetë shkaktuar nga një mosmarrëveshje lokale.

Burri 32-vjeçar i ka kërkuar një grupi njerëzish që bisedonin nën ballkonin e tij që të ishin më të qetë. Siç thuhet, ai i ka qëlluar të gjithë pasi nuk pranuan.

Hetuesit kanë kërkuar ekzaminimin e shëndetit mendor të vrasësit të dyshuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Avokati nuk paraqitet, shtyhet për në 10 qershor seanca e Kajmakut

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në 10 qershor seancën gjyqësore ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Shkak i...

Mbretëria e Bashkuar pret Samitin Global të Vaksinave: Askush nuk mund ta prodhojë atë i vetëm

Sot në Londër është mbledhur Samiti global i vaksinave i organizuar nga Gavi, aleanca globale për vaksinat dhe nga qeveria britanike.

Meta nxjerr dekretin, kush është emri i propozuar

Arben Shehu është emri i zgjedhur nga Meta që i propozohet Kuvendit të Shqipërisë për t’u zgjedhur Kryetar i Kontrollit të Lartë...

Lleshaj për përplasjen tek Teatri Kombëtar: Ligji parashikon deri në përdorimin e armëve…policia qëndroi tek shtrëngimi fizik

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ditën e sotme në foltoren e Kuvendit i është përgjigjur interesit të deputetëve të opozitës për sa...

Hyjnë 16 kamionë nga Serbia me dokumente Republika e Kosovës

Që nga shtimi i masave të reciprocitetit deri më sot në vendin tonë nga Serbia kanë hyrë 16 kamionë më dokumentet “Republika...