Rusia sulmon kampin e çadrave në Idlib

Mos i humb

Sir Keir Starmer zgjidhet drejtues i Partisë Laburiste të Britanisë

Sir Keir Starmer u zgjodh udhëheqësi i ri i Partisë kryesore opozitare Laburiste të Briatanisë, transmeton (AA). "Është...

Ambasada amerikane: Kosovarët po sillen me përgjegjësi e po veprojnë me bujari rreth koronavirusit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), në Kosovë, në Ditën Botërore të Shëndetit ka falënderuar mjekët, infermierët që kontributin e...

Rusi, një sulmues qëllon për vdekje 5 persona për shkak të zhurmës

Një sulmues i armatosur në rajonin Ryazan të Rusisë ka qëlluar për vdekje pesë persona për shkak se ishin të zhurmshëm, bëri...

“Së bashku do ia dalim”, Meta mesazh për sportin dhe mjekët: Mund të ndryshojnë një shoqëri të tërë!

Presidenti Ilir Meta kujton sot Ditën Ndërkombëtare të Sporteve për Zhvillim dhe Paqe, duke u shprehur se “kjo ditë vë në dukje vlerat...

Si pasojë e sulmit ajror që avionët luftarakë të Rusisë ndërmorën në kampin e çadrave në rajonin e deeskalimit në Idlib të Sirisë humbi jetën një fëmijë dhe u plagosen 3 civilë.

Sipas Observatorit të opozitarëve për vëzhgimin e avionëve, mësohet se avionët rusë që prej orëve të mesnatës e deri më tani kanë kryer sulme ajrore në fshatrat Shejh Mustafa, Rekaja, Bıdama dhe Kebbine si dhe në komunat Xhisir Esh Shugur dhe El Nejreb të cilët ndodhen brenda zonës së deeskalimit në Idlib.

Sipas informacioneve të marra nga zyrtarët e Mbrojtjes Civile (Helmetat e Bardha) njoftohet se një fëmijë ka humbur jetën dhe 3 civilë janë plagosur në sulmet ajrore të ndërmarra në një kamp ku ishin strehuar civilët e zhvendosur me detyrim në komunën El Nejreb të Idlibit.

– Shkon në mbi 25 numri i të vrarëve në sulmet ajrore të kryera në javën e fundit

Ka shkuar në mbi 25 numri i të vrarëve në sulmet ajrore që avionët luftarakë të Rusisë dhe regjimit të Asadit kanë kryer në javën e fundit ndaj vendbanimeve brenda zonës së deeskalimit në Idlib.

Që nga nënshkrimi i marrëveshjes së nënshkruar mes Turqisë dhe Rusisë me 17 shtator 2018 në rajonin e deeskalimit në Idlib kanë humbur jetën më shumë se 1.300 civilë në sulmet e regjimit dhe të Rusisë.

Po ashtu ka shkuar në mbi një milion numri i personave që kanë migruar në zonat pranë kufirit të Turqisë dhe në vende që janë më të së sigurta në krahasim me zonat e tjera ku sulmet janë më intensive.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hamas shfaq gatishmëri për shkëmbim të të burgosurve me Izraelin

Grupi palestinez Hamas ka njoftuar se do të "sillej me përgjegjësi" ndaj çdo "përgjigjeje të vërtetë" ndaj nismës së saj të shkëmbimit...

Filipine, 21 mjekë të vdekur nga COVID-19

AnkaraSë paku 21 mjekë kanë vdekur në Filipine për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...