Salmon me oriz

Mos i humb

Twitteri i shton një paralajmërim postimit të Presidentit Trump

Kompania e medias sociale Twitter i ka shtuar një paralajmërim një prej postimeve të Presidentit Donald Trump lidhur me protestat në Mineapolis,...

Francë, 66 viktima të tjera nga COVID-19, nga 2 qershori lehtësim i ri i masave

Në 24 orët e fundit, në Francë janë regjistruar 3.325 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve është...

Maqedoni e Veriut, vazhdohet për 14 ditë gjendja e jashtëzakonshme për shkak të COVID-19

Sot u mbajt seanca e shtatë e Këshillit të Sigurisë për të diskutuar rrjedhën e gjendjes së jashtëzakonshme e cila ishte shpallur...

Brazil, 1.086 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, me 1.086 vdekjet e reja numri i viktimave në shtetin latino-amerikan ka arritur në 25.598,...

Orizi është një burim vlerash ushqimore dhe fibrash që bashkuar me salmonin krijon një shije unike në pjatë

Mos rrini pa e provuar!

Nevojiten:

– 250 g oriz,
– 500 g fileta salmoni,
– një lugë xhenxhefil të grirë,
– 2 dl krem-ajke,
– një qepë,
– një thelb hudhre,
– 4 lugë majdanoz të grirë,
– 2 lugë vaj,
– kripë,
– piper.

Përgatitja:

Orizin zieni në temperaturë mesatare derisa të zbutet, ndërkaq në tigan fërgoni filetat e salmonit nga disa minuta nga të dy anët, pastaj vendosni në pjatë.

Në të njëjtin tigan fërgoni xhenxhefilin e grirë, qepën dhe hudhrën, qitni kremin e ajkës, kripë, nxeheni derisa të vlojë, ktheni filetat, mbulojeni me kapak dhe zieni edhe dhjetë minuta.

Në fund përzieni majdanozin, hiqeni nga zjarri dhe shërbejeni sipër orizit të zier të cilin e keni zbukuruar me qepën e fërguar, sipas dëshirës edhe me sallatë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...