Samsung raporton rritje fitimesh

Mos i humb

Palmer: SHBA duan një marrëveshje gjithëpërfshirëse në bisedimet Kosovë-Serbi

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer shprehet entuziast për rifillimin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një bisedë me portalin...

Nga nesër mbyllet edhe Kapshtica, Greqia shton masat

Qeveria greke ka vendosur të zgjerojë masën e mbylljes se kufirit nga ora 23:00 dhe deri në orën 07:00 të mëngjesit,me të...

Kungullurë – Receta Perfekte Për T’u Shijuar Gjatë Verës

Një shije perfekte për t’u provuar gjatë ditëve të verës pasi kungujt janë të freskët dhe të stinës. Plot...

S’ka turizëm! Udhëtimet me Greqinë nuk hapen deri më 15 gusht

Athina Zyrtare njoftoi se të gjitha fluturimet midis Greqisë dhe Shqipërisë, si dhe Maqedonisë Veriore nuk do të rifillojnë të paktën deri...

Samsung electronics ka parë fitimet e saj të rriten ndërsa shitjet janë ndihmuar nga miliona njerëz që kanë punuar apo mësuar nga shtëpia gjatë pandemisë së koronavirusit.

Prodhuesi numër një i smartfonëve në botë tha se tre mujori i dytë ka shënuar 23 për qind rritje të fitimeve krahasuar me vitin e kaluar. Rezultatet janë ndihmuar nga një kërkesë e shtuar për chipe kompjuterikë që ka bërë që të rriten edhe çmimet në tregun global. Qendrat e të dhënave kanë shtuar kapacitetet për të mbështetur punën dhe studimin nga shtëpia. Edhe të tjerë prodhues të kartave të memories, raportojnë po ashtu shtim të fitimeve si shkak i qëndrimit në shtëpi të njerëzve dhe shfrytëzimin prej tyre të shërbimeve të lidhura me internetin si video-konferencat apo filmat.

Samsung, që pritet të lancojë aparatet e reja Galaxy Note dhe Galaxy Z Fold , po ashtu parashikon se tregu për smartfonët do të përmirësohet muajt e ardhshëm e po ashtu do të bëhet akoma më shumë konkurues. Pavarësisht se covid 19 ka ulur kërkesën në përgjithëse, markat e teknologjisë kanë vazhduar të prezantojnë marka të reja. Në prill, Apple prezantoi një iPhone të ri, SE, duke rikthyer një model të mesëm të 2018. Një javë më parë OnePlus, zbuloi modelet e reja ndërsa huawei lancoi serinë e tij P40. Ndërkohë iPhone 12 i apple dhe google pixel 5 dhe 4A pritet të publikohen më vonë këtë vit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...