Sardenjë, Ndalohet përdorimi i aplikacionit Google Maps

Mos i humb

Tharja e rrobave brenda, e dëmshme për shëndetin

Të gjithë mund të kemi ndeshur një pamje të tillë: Tela në dritaren e një dhome dhe rrobat varur jashtë që të thahen. Nuk...

Putin, mbledh Këshillin e Sigurisë për situatën në Idlib

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë ka diskutuar situatën në Idlib, (AA). Zëdhënësi...

Këto janë dy marrëveshjet e para që do nënshkruhen në mbledhjen e përbashkët të qeverive shqiptare

Ashtu siç tashmë është bërë zakon, Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë në një të ardhme të afërt do të kenë një mbledhje...

Kinë, tek të sëmurët e trajtuar vërehet sërish koronavirusi i ri

Në kryeqytetin Chengdu të rajonit Sichuan të Kinës, tek një i sëmurë që kishte përfunduar trajtimin është vërejtur sërish koronavirusi i ri...

Kryetari i komunës Baunei, në zonën Ogliastra të Sardenjës, ka ndaluar përdorimin e hartave të Google (Google Maps), pasi shumë njerëz humbasin në shtigjet e rrugëve nga përdorimi i aplikacionit.

“Hartat e vjetra të letrës janë më të mira”, deklaroi Corrias.

Shumë udhëtarë kanë humbur dhe disa makina kanë ngecur në rrugët e ngushta e të pakalueshme të zonës Supramonte, pas përdorimit të aplikacionit.

Corrias deklaroi për agjencinë italiane të lajmeve, ANSA, se janë vendosur kudo shenja paralajmëruese, që shoferët të mos ndjekin udhëzimet e Google Maps./ATSH

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...