Schütz: Akuzat për krimet elektorale të zbardhen sa më shpejt

Mos i humb

Ekspertja amerikane parashikon rëndim të krizës nga COVID 2: Dy javë distancim social nuk mjaftojnë

Masat e distancimit social funksionojnë, por kjo nuk duhet të krijojë euforinë se pas disa javë distancimi, njerëzimi e ka mundur koronavirusin,...

Kinë, nisjet në hapësirë vazhdojnë përkundër pandemisë

Në mesin e pandemisë globale të koronavirusit, Kina sot ka nisur një grup satelitësh në orbitë. Sipas agjencisë së...

Isa Mutafa pendohet për koalicionin qeverisës: Bëra gabim, LVV vijon me propagandë, do e kishin lakmi dhe diktaturat

Kreu i LDK, Isa Mustafa pas krisjes së koalicionit qeverisës për shkak të situatës së koronavirusit është shprehur se është penduar që...

Si do të lëvizin këmbësorët në zonat urbane, nga data 30 mars? Policia jep sqarime

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura për parandalimin e përhapjes së COVID-19, gjatë periudhës së kufizimeve të lëvizjes së shtetasve në...

Krahas apelit për shmangie të dhunës dhe dialog, ambasadorja gjermane i bëri apel sot autoriteteve ligjzbatuese që të zbardhin sa më shpejt akuzat për krimet elektorale, që në vend njihen si dosja 339 dhe 184.

Në një deklaratë të Ambasades Gjermane thuhet se palët duhet të tregojnë tani gatishmëri për dialog dhe të marrin përgjegjësitë e tyre për vendin duke patur parasysh edhe situatën pas zgjedhjeve të 30 qershorit.

“Akuzat, që u referohen akteve eventualisht kriminale në kuadrin e zgjedhjeve të shkuara, duhet të sqarohen në mënyrë të menjëhershme nga agjensitë e zbatimit të ligjit sipas legjislaciont në fuqi”, citohet në deklaratën e Ambasadës Gjermane. Sa i përket çështjeve kushtetuese ambasada kërkon që Për sqarimin e çështjeve të së drejtës kushtetuese të mbetura pezull deri më tani rëndësi vendimtare ka rivendosja e shpejtë në funksionalitet e Gjykatës Kushtetuese.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...