“Sekreti” për të garuar supë të shijshme peshku

Mos i humb

Në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 59 vdekje dhe 1.869 raste të reja me COVID-19

Zyrtari për marrëdhënie me publikun në Ministrinë iraniane të Shëndetësisë, Kianoosh Jahanpour në një deklaratë të publikuar në televizionin shtetëror iranian tha...

Franca do të rihapë kafenetë, restorantet dhe plazhet

Kryeministri francez, Edouard Philippe, njoftoi se vendi tij po kalon në fazën e dytë të lehtësimit gradual të masave, dhe se zona...

Borrell: Dialogu Kosovë-Serbi i lehtësuar nga BE-ja garanton të ardhme evropiane

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Josep Borrell, ka thënë se Ballkani Perëndimor, përfshirë...

I pastër në të trija shtyllat e Vettingut, konfirmohet në detyrë komandanti i Gardës

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë komandantin e Gardës së Republikës, Gramoz Sako. Sako iu nënshtrua...

Shumëllojshmëri peshqish, erëzash dhe domate janë përbërësit e pazëvendësueshëm për këtë pjatë.

Dhe mos harroni copat e bukës (croutons) për t’i shtuar në supë dhe pak verë të bardhë për shoqëri.

Ja disa këshilla sesi ta përgatisni:

Për 6 persona ju duhen 3 kg peshk, më mirë nëse keni lloje të ndryshëm. I gjithë peshku duhet pastruar, kulluar dhe ndarë në fileto.

Përgatisni një salcë me qepë, selino dhe karrota, shtoni kokat e peshqve, domatet dhe shuajini me një gllënjkë verë të bardhë.

Shtoni ujë dhe lëreni të ziejë për 30 minuta me mbulesë.

Më pas kalojini në grirëse perimet që të bëni një lëng të trashë dhe shtoni peshqit, në varësi të butësisë.

Lërini të gatuhen për disa minuta, hidhini kripë dhe më pas gjethe borziloku të freskët.

Disa sekrete që ju nevojiten:

Peshqit me luspa duhen pastruar gjithmonë para se t’i përdorni për supë.

Kokat e peshqve nuk hidhen; nevojiten për të përgatitur lëngun, i cili hidhet më pas në salcën me qepë, karrota dhe selino për të zier peshkun.

Për një supë të shijshme ju duhen barbun, oktapod, sepje, karkaleca, molusqe.

Peshqit hidhen në kohë të ndryshme; në fillim ata me mish më të fortë, më pas ata me më të butë.

Hapini molusqet mënjanë, në një enë pa përbërës shtesë. Filtrojeni më pas ujin e tyre dhe shtojani të lëngut të supës.

Supat shërbehen gjithmonë me bukën mënjanë. Nëse dëshironi mund të hidhni dhe hudhër për një shije shtesë.

Ena më e mirë për të gatuar supën me peshk është ena prej balte./tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

​Mitrovicë, 18 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se janë bërë 17 ditë prej kur kemi pasur rastin e fundit pozitiv...