SHBA, mbi 100 mijë të vdekur nga COVID-19

Mos i humb

Pas aktakuzës nga Specialja, Thaqi sonte u drejtohet qytetarëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në mbrëmje do t’i drejtohet qytetarëve të vendit të tij pas aktakuzave nga Tribunali i Hagës.

Mirupafshim’ koronavirus, Praga feston ‘fitoren’ me një banket në urën ‘Charles’

Pas një ftese në rrjetet sociale, mijëra njerëz shtruan një banket të madh, rreth 500 m të gjatë, mbi urën historike ‘Charles’,...

U mbyt dje në lumin Shkumbin, policia thirrje qytetarëve për identifikimin e kufomës

Ditën e djeshme policia njoftoi se në fshatin Shushicë të Elbasanit, në bregun e lumit Shkumbin ishte gjetur trupi i pajetë i...

Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës, shpallet në kërkim Talo Çela, i pandehur për megagrabitjen në Rinas

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e dy vëllezërve, Besmir e Viktor Haxhia në Durrës. Vrasja ndodhi në 27 prill,...

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 100.686, prej të cilëve 839 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i rasteve pozitive me koronavirus në SHBA është rritur për 20.481, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1.728.964.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 480 mijë të infektuar, ndërsa numri i personave të testuar ka arritur në rreth 15,5 milionë.

Shteti i New York-ut mbetet më i godituri në SHBA, me gjithsej 373.622 raste të konfirmuara dhe 29.461 viktima.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar Brazili me mbi 394.507 raste, Rusia me 370.680 dhe Spanja me 283.339 raste.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...

Të shtëna në një qendër tregtare në Alabama, vdes fëmija 8 vjeç

Një djalë 8-vjeçar u vra gjatë një shkëmbimi zjarri në një qendër tregtare në Alabama, Riverchase Galleria. Tre persona...

Katari përshëndet marrëdhëniet strategjike me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Thani, ka përshëndetur marrëdhëniet strategjike të vendit të tij me Turqinë, (AA).